Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassak le csipkedes...

Hogyan szoktassak le csipkedesről egy lovat, illetve ez csipkedésnek számít e?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nem az én lovam, hanem iskolaló, de kevesen lovagoljak.

Multhet hetfon voltam lovagolni, es akkor adtam neki 1-2 ilyen decathlonos jutalomfalatot. Nagyon rákattant.

Kedden már kicsit kezdődött mindig a fejével követte a kezemet, meg amikor odatartottam a kezemet, akkor az ajkaival harapdálta, de a fogai össze voltsk zárva.

Ma reggel mentem ki újra a lovardába, sztem kedd óta nem ült rajta senki, es folyamatosan be akarta kapni az újjamat, és hát nem tudom, hogy ez csípdesésnek számít e mert még mindíg csak az ajkaival csinálja, de félek, hogy bármikor megcsíphet, ha csak nem nézek oda. Erről hogyan rudom lezsoktatni?



2022. aug. 22. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csipked, és nem is neked kellene leszoktatni, hanem a lovardának.

A jutifalit szerette volna megkapni.

2022. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Jutifalit ésszel adj, mert szemtelenné válhat idővel tényleg. Tehát ritkán kapjon. Edzővel pedig beszélj erről, hisz ő van ott.
2022. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
#2 Pont, hogy nem ritkán kell adni Einstein, hanem következetesen azután, ha jól csinált valamit. Ha hülye vagy valamihez, akkor ne ugass bele.
2022. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Egy ló túl nagy és túl erős ahhoz, hogy szemtelenné válhasson. Ha nem tudod kezelni a próbalkozásait a viselkedéseddel, akkor más elfoglaltságot érdemes keresni.
2022. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

3as, ha már olyan okos vagy, tudni illene, hogy mással is lehet jutalmazni...de ja, biztos hülye vagyok hozzá azután, hogy magamnak lovagoltam be teljesen a saját csikót is :)


Na sebaj...



Inkább olvass utána, mielőtt beégeted magad csúnyán ...

2022. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom sokan nem foglalkoznak vele, ilyen módon így megjegyezte az "egyszeri kedvességet" és a jutalomfalatot keresi, nem csipkedni akar.

Tárd ki az ujjad, tenyered mutasd felé, hadd kutassa át, hogy "most nincs nálad kaja".

Ha tovább szemtelenkedik, határozottan a tudtára adhatod,hogy nem kívánatos a viselkedése.

Érdemes lehet ezzel párhuzamosan, ha nem potyára osztod a kaját, hanem mondjuk lovasóra után adsz egyet neki.

2022. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Akkor adj neki amikor megérdemli ha meg rosszul viselkedik akkor kis orrpöccintés vagy erélyesebb-de nem kiabálás- rászolás határozottan
2022. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Álltalában előtte adok 1 et vagy 2 őt, és lovaglás után is 1 et vagy 2 őt
2022. aug. 23. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előtte én nem adnek
2022. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!