Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sztem mit vegyek a csikomnak?

Sztem mit vegyek a csikomnak?

Figyelt kérdés
Lesz egy csikóm. 2 éves. És tudom mik a lófelszerelések. A csíkot még nem most szeretném belovagolni hanem 3,5 éves korában. Ezért ugye még alapból nem vennék nyerget és kantárt még. De akkora az infláció és szemmel láthatóan drágulnak ezek az árucikkek, arra gondoltam hogy, talán költséghatékonyabb lenne most megvenni jobb áron mint 1 év múlva jó drágán. Sztetek jól gondolom?

2022. aug. 23. 09:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A csikót még nem most szeretném belovagolni*
2022. aug. 23. 09:49
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Most akkor csikod, csikód, vagy csíkod lesz?
2022. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csikóm. Csak ez az autocorrect. Bocs
2022. aug. 23. 10:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a gond, hogy az a nyereg, ami egy 2 éves csikó hátára passzol, tuti nem fog egy 3-4 évesre passzolni...

Persze, utána lehet igazíttatni nyergessel, de azzal a költséggel kb. ott vagy, mintha akkor vennél majd neki egy normális, rá passzoló nyerget...

Kantárt azt vehetnél, de az meg nem akkora tétel, mint egy nyereg, ezért én azt sem vennék.

2022. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De 2 évesen nem rakok rá nyerget hanem majd meg 1 évvel később és akkor jó lesz rá talán vagy ha nem akkor a nyertessel megcsináltatom
2022. aug. 23. 13:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
kantárt simán vehetsz rá mondjuk futószárazáshoz sokkal jobb mint a kötőfék, nehezebben ránt el, tehetsz rá futószárazóhámot, lekötőt stb
2022. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt most is rakok rá és kapicannal futtatom
2022. aug. 23. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:

NYerget lóra úgy veszünk, hogy megnézzük a hátát és a méreteit, hogy milyen és mekkora nyereg kell rá.

Te se tudsz hordani bármilyen méretű és fazonú nadrágot, csak ami jó rád.


De mivel csikó és 2 éves tehát még gyerek, így növésben van. Ami nyereg most jó rá, az 1 év múlva kicsi lesz.

2022. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom 8as
2022. aug. 23. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába veszel most nyerget, akár zsír újat, ha 1,5 év múlva nem passzol a lovarda (vagy épp a te hátsódra), nem tudod eladni új árába, mert hiába lovat nem látott, használtnak fog számítani. Egy értékállóbb darab, meg majd annyiba kerül, mint egy ló.

A felszerelés ára helyett inkább a takarmányon vagy a bértartáson rugóznék, mert nálunk pl nem sok eső esett 1 kaszálás volt és körmérkőzés megy az aranyárú, de szar minőségű bálákért is. Ha meg bértartáson, akkor havi 80 alatt tuti nem lesz, inkább 100 felett. Plusz ha a tél és a jövő tavasz is ilyen száraz lesz qrva nagy bajban lesz minden lovas.

2022. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!