Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szülők már nem támogatnak...

Szülők már nem támogatnak hobbimban? Kezdő lovas! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kis bemutatkozás és előtörténet:) Én egy kezdő lovas vagyok. 2022 Május végén kezdtem el lovagolni eleinte heti

1-szer hobbi szinten de hamar megszerettem!:) Anyagiak nem igazán engedték hogy hetente akárt 2-3 alkalmat járhassak bár volt rá alkalom amiért nagyon hálás vagyok és itt még szüleim megleptek a plusz alkalmakkal amiket nagyon megháláltam. Most szeptemberben kezdek egy új iskolában ahol lovász szakmát fogok tanulni,anyukám találta ezt a sulit nekem és aztmondta nagyon örü hogy lovak között lehetek, előző (magán)iskolámban mi fizettünk ez viszont “ingyenes😄” és kapok ösztöndíjat amiből tudnék heti + 1 edzést bevinni a napjaimba vagy én fizetném teljesen magamnak az edzéseket ! Viszont itt kezdődik a probléma. Anyáék hirtelen váltásba megmondták tegnap hogy nem akarják, hogy lovagoljak . Pedig ők indították el bennem ez a sport iránti vágyat és minden edzésemet lelkes támogatással figyelték:) Most pedig ha szóba kerül annyit “kiált” hogy hagyjuk a témát. Egyáltalán nem támogatják tovább a lovas jövőmet(?) mikor a múlt pénteki edzésem után lelkesen mondták hogy alig várják a következőt és így tovább. Lehetetlen megbeszélni velük és fogalmam sincs mi lehet. Nem hiszem hogy az aggódás lenne az oka, mivel talpraesettnek nevel, akárhányszor estem azt mondta nem baj, vegyek erőt és üljek lóra újra amivel egyet értek! Esetleg hasónló volt veletek, hogy már hirtelen nem támogatták a hobbijaitokat ? Kicsit aggódom mi lehet! Csak is kizárólag rendes válaszokat szeretnék kérni, tudom nem láttok a fejükbe ahogy én sem, csak érdekelt hogy ez egy normális érzelem e a szülők felől? Köszönöm ha elolvastátok legyen szép napotok várom az értelmes válaszolókat❤️



2022. aug. 25. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mégis beleszóltak most az anyagiak, amiről te nem biztos, hogy tudsz. Hány éves vagy? Ha elég idős vagy, hogy átlásd a helyzeteteket, esetleg kérdezd meg őket, hogy mi a probléma, ami miatt megváltozott az álláspontjuk.
2022. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Valami biztos közbejött. Vagy láttak egy horrorbalesetet és elkezdtek betegesen félteni, vagy rájöttek hogy sokba kerül, vagy félnek hogy alig leszel otthon, stb. Bármi lehet.
2022. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves 1. ! Először is köszönöm a normális választ! Semmi sem kizárt,először én is erre gondoltam, hogy az anyagiak viszont nem lenne benne logika, hogy nem fizetjük a havi 50ezer sulit(általánosítok,hogy ne menjek itt nyilvánosan bele az anyagiakba) , kapok ösztöndíjat ami kb 40ezer havonta amiből nekem heti 4000 kéne a többit nekik adom. munkájuk az ugyan az mint az eddigi , illetve kapok egy “karrier” indítási összeget suliból + dolgozok is itt ott segédkezem.. ezt majdnem mind ők kapják saját szándékból adom,nem ők kérik! kiskorú vagyok még. Megpróbálok beszélni velük de nehéz. Lehet a dolgok mögött az áll, hogy nem akarják hogy komolyan lovász legyek? de ebbe se látok logikát annyira..
2022. aug. 25. 14:13
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
De, lehet, nekik az "ciki", hogy nem valami "nagyon menő" szakmát akarsz.
2022. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, 4-es. igazatok /igazad lehet! Erre nem gondoltam , biztosan megkérdezem majd. Köszönöm a normális választ!
2022. aug. 25. 14:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, beszélj velük, és kérd, hogy magyarázzák el úgy, hogy te is megértsd. Most elég nagy az áremelkedés mindenhol, a sulitól függetlenül, az ember csak kapkodja a fejét, hogy hónapról hónapra mekkora a drágulás. Lehet, hogy nem tűnik logikusnak számodra, ettől még jelen helyzetben ez sem elképzelhetetlen. Biztos, hogy nem akarnak neked rosszat, főleg, ha eddig mindenben támogatták a terveidet.
2022. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os! Most beszélek vele mindjárt, majd megírom mi lett!
2022. aug. 25. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rájött anyukád, hogy a lovász szakmáddal majd semmit se fogsz tudni kezdeni, csak elpazarolt évek lesznek.

Mert sajnos lovász szakmával nem lehet elhelyezkedni normális helyen itthon. Trágyaszedőnek meg akármilyen csövest össze szednek az utcáról már.


Tehát jelenleg felesleges egy szakma, Tény, hogy szép szakma, jó lehet kitanulni, mert mint lovas engem is nagyon érdekelne, de ha tényleg lovazni szeretnék komolyabban, a lovász szakmával nem tehetem majd meg, mert a minimálbért kapják jó esetben a lovászok meg be se jelentik őket.

2022. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 8as köszönöm a normális válaszod! Ahol én lakok itt nagy igény van rá és nem pont csak lovász lehetnék hanem bennevan nagyjából az összes lovas szak ág mint például edző, stb:) De bennevan a lehetőségek között ez is!
2022. aug. 25. 15:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. Amúgy mi lett?
2022. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!