Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Válaszolnátok nekem...

Lovasok! Válaszolnátok nekem pár kérdésre?:)

Figyelt kérdés

Pár hónapja lovagolok, és tanulom a figurákat. Esetleg aki már tapasztaltabb, tudna nekem segíteni?

Nagyon megköszönném, ha érthetően elmagyaráznátok ezeket pár sorban:

-helyes lábra ügetés

-egykezes (fel és leszállásnál, mármint, hogy hogyan kell össze fogni a szárat HELYESEN fel és leszálláskor) és kétkezes szárkezelés

-kiskör

-nagykör

-átváltás

-átlóváltás

Előre is köszi!:)



2022. aug. 31. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik oktatót ha az alapokat se tudja a mostani elmagyarázni.
2022. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyes lábra ügetés: amikor a külső mellső lábát teszi le a ló, akkor kell neked is leülni.


Amikor felszállsz, a bal kezeddel megfogod a szárakat úgy, hogy ne lötyögjön, de nem is húzod meg.


A patanyomfigurákra meg a legjobbak, legveszélyesebbnek az ábrák szerintem, nézelődj:

[link]

2022. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Legbeszédesebbek* 2-es voltam
2022. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

helyes láb: amikor a ló a külső melső lábával előre lép akkor kell kiemelkedni a nyeregből

kiskör: 10m átmérőjű kör

nagykör:20m átmérőjű kör

átváltás: lovagolsz egy kiskört de nem zárod be a kört hanem cseppalakban átmész a másik kézre

átló: rövidfal végétő a másik röcidfal elejéig mész, középen átülsz jó lábra(tehát így átlósan elfelezed a pályát) remélem érthető

a felszállást szerintem sokfajta képpen csinálják, ha tudod hogy nyugodt ló és nem fog kiszaladni alólad ha felülsz akkor ugye balról kell felszállni, bal kézzel megfogod a szárat a kapcsos résznél úgymond összefogod a nyereggel és felszállsz, ha ijedős mozgékonyabb a paci akkor én egykézbe fogom a szárakar tehát hogy feszüljön a szár és úgy fogom meg a nyerget

ha valami kérdésed van írj nyugodtan, de egyébként az edződtő is megkérdezehetsz ilyeneket biztos szívesen válaszol, ha meg úgy érzed hogy nem magyaráz jól az edződ vagy nem fejlődsz nála akkor ajánlom hogy válts edzőt vagy lovardát

2022. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hova jársz lovagolni?
2022. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!