Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valakivel történt már hasonló?

Valakivel történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja vett édesapám egy kisbéri félvér kancát. 10 éves, és 2 éves csikó volt még előző helyén alatta. Nem volt se kövér, se vékony, szerintem pont jó volt. 156 cm magas. Amikor meghoztuk a másik kancával nem volt valami jóba, mert a másik kancának van egy csikója akit nagyon féltett.(lassan 2 hónap elteltével már tűrik egymást és nem reagálnak egymásra semmi, sőt a csikóval szoktak futkározni játékból). Nem is eg a lényeg amit eddig leírtam, de fotosnak tartottam, hogy leírjam mi történt vele eddig. Nagyjából 3 napja vettem észre, hogy ha a közelébe megyek és megszeretném simogatni hátracsapja a füleit, azaz rámsunyít és jelez, hogy ne menjek hozzá közelebb. Álltam mellette fél méterrel és mintha ágasodni akart volna. Másnap jött az állatorvos adni neki tetanusz oltást, mert megsértette valamivel a lábát. Orvos azt tanácsolta, hogy locsoljuk betadinnal. Napi több alkalommal locsoltam amikor nem reagált rosszul a közelségemre. Őszintén nem tudom, hogy mi ütött belé, vagy, hogy köze van ehhez a sebe. Június 20.-án lett feeztetve. Hónapba, vagy jövő hónapba UH-oztatjuk. Ezlőtt nem volt rossz szándékú ló, nem rúgott, de nem tetszését odacsípéssel jelezte, lehet én csinálok valamit rosszul, vagy őszintén nem tudom...Kicsot hosszúra sikeredett, de köszönöm aki végigolvasta<3

2022. szept. 18. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak rádkapott. Amikor sunyít akkor ideje tisztázni a dominancia és erőviszonyokat kettőtök között.

Van egy lovazós ismerősöm, aki mindenáron lovat akar venni, de hiába lovagol ügyesen (felügyelet mellett), a ló körüli teendőkben meg van halva. Nem ismeri fel mikor viselkedik dominánsan egy ló és nem tud fellépni ellene. Vagy csak már későn veszi észre. Mondtam, ha vesz egy sajátot 2 hónapon belül még a legbirkább ló is átveheti a hatalmat, utána meg megy a sírás, hogy sunyít, meg nem adja a lábát és hasonlók.

Szóval amikor bunkózáson kapod, szólj rá, rángasd meg, üss rá, a mértékétől függően, hogy vegye észre magát, nem ő a főnök. Lelki törést hidd el nem okozol benne, a legelőn se mindig simogatják egymást.

2022. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Előző gazdája is mondta, hogy legyek vele erényes és mutassam meg, hogy ki a főnök, mert új helyen bepróbálkozik. Lábán lévő vágás miatt, meg a nagy sár miatt nem tudtam vele foglalkozni...Felszárad az idő egyből megyek ki vele újra foglalkozni. Orrára rászoktam ütni, ha sunyít és egyre ritkábban szokott, de most bedurvult...
2022. szept. 18. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Üthetsz máshova is. Hasonló szituban egy másik ló meg is harapja vagy rúgja, szóval nem okozok neki nagy fájdalmat, de az üzenetet megérti.
2022. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erélyes,nem erényes. Mást jelent a 2 szó :).
2022. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es,arra gondoltam, de nem azt írtam. Köszönöm, hogy kijavítottál!
2022. szept. 18. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elozokkel egyetértek. Amúgy nem tudom velem volt ez így, de én azt tapasztaltam, hogy a vemhes kancák ingerlékenyebbek és hisztisebbek, szóval lehet ez is benne volt
2022. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!