Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsot adni,...

Tudnátok tanácsot adni, esetleg történt e már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt megtámadott engem és a kutyámat (nagyobb testű yorki) egy közepes harci kutya, szinte szétcincálta a kiskuty, csoda, hogy "kisebb" sérülésekkel megúsztuk mind a ketten. Viszont azóta megváltozott, agresszívabb lett, minden apróságra ugat. Ma ellopott valamit, mikor sikerült elvennem, megkapott, amiért kikapott. Azelőtt soha nem csinált ilyet. Nem tudom őt hibásztatni, hiszen hatalmas trauma érte, de ezt akkor se hagyhatom neki.

2020. dec. 14. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Mindig a liskutyak szoktak belekotni meg acsarkodni a nagyobb kutyakkal. A gazdaik ezt nem fogjak fel es kepzel valamelyik kutya ezt nem turi...


Gondolom a sorrendisegi szabalyokat nem tartod be.... a kutyad a falkavezer kettotok kozul.

2020. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Előző: nem, nem mindig a kiskutya provokál. Miért gondolod, hogy a kérdező kutyája BÁRMIT is tett, és nem a másik kutya volt neveletlen, elrontott, agresszív?

Engem és a közepes méretű, kölyök menhelyes kutyámat az utcán támadott meg egy rottweiler, ami póráz nélkül volt, és a gazdája nem tudta visszahívni. Éppen a járdaszélen ültetést tanítottam a kutyámnak, amikor a roti a túloldalról nekünk rohant, hátulról neki a kutyámnak, aki nem is látta a támadót, azt se tudta, mi történik. Én próbáltam a kutyámat védeni. A mentők vittek el.

Kérdező: az én kutyám is nagyon megijedt, főleg, hogy amúgy is bizonytalan volt, menhelyen volt féléves koráig, és nálam sem túl rég volt akkor. Mondjuk ő csak kutyáktól félt utána még jobban. Hozzám inkább jobban ragaszkodott, nem ment el mellőlem. De neki pár hét alatt elmúlt, egy ismerős kutyakiképző nagyon barátságos kutyájával hoztuk össze, és amikor felé nyitott, könnyebb volt a többiek felé is.

Lehet, hogy jó lenne egy hozzáértő kiképzőt megkérni, hogy nézze meg a kutyádat, akár csak egyetlen alkalommal is, és valószínű tud tanácsot adni.

2020. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.válaszoló

Akár hiszed, akár nem az én kutyám egy beszari, aki a macskától is fél.

Amikor az eset történt, pórázon sétáltattuk a kutyát a járdán édesanyámmal, amikor a kutya kirontott a nyitott kapunk és felénk rohant. Azonnal felkaptam a kutyám, de másik kutya a lábát átharapva kitépte a kezemből. Nem hiszem, hogy itt az én kutyám volt a hibás, sőt...


2.válaszoló köszönöm szépen, lehet, hogy fel fogok keresni egy szakértőt.

2020. dec. 14. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Eleve mar az a baj, hogy a kutyad felos ... en mar ezert is felkerestem volna egy szakembert.


Kutyatamadast mindig a helytelen viselkedes valtja ki, jelen esetben a kiskutya felossege es az, hogy felemelted a kutyat. Legkozelebb ha megakarod vedeni a kutyadat, akkor allj a kirohano kutya es a kiskutya koze, ezzel tudod kizokkenteni az idegen kutyat.


Vegul persze az elszenvedett traumabol is fel kellene oldani a kiskutyat, ehhez ismet szakember kell ... meg turelem, meg ido.

2020. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyak a felelem miatt tamadnak. Az tamad,aki fel. Illetve a felost tamadjak. Ilyen az allatvilag torvenye.


Jarj terapias oktatohoz a kutyaddal,ha te nem tudod eltuntetni a felelmet kovetkezetes nevelessel.


Amikor fel,nem simogatjuk . Mert az megerosites. Szerintem itt rontod el.

2020. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja,videken szivas az elet kutyasoknak. Nincs meg a kutyatartas kulturaja finoman szolva.....Nalunk a belvarosban a lakasokat bezarjak es nem engedik ki a kutyat,mert azonnal viszi a sinter.


Nalad csak a koltozes megoldas vmilyen normalis nagyvarosba.


Nem a Kerdezo a hibas a korulirt korulmenyeknel.

2020. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!