Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanulhatom meg felszereln...

Hogy tanulhatom meg felszerelni és leápolni a lovat?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovagolni (lovarda) ott úgy működik, hogy időpontot kell egyeztetni az edzővel, megvárom mire az előttem levő végez, hozzák a lovat, megyünk a pályára, lovagolok, leszállok és vége. Nem tudok rendes kapcsolatot kialakítani a lovakkal sem, hiszen minden alkalommal másik ló kerül alám. Engem vonz az, hogy kifejezetten jó kapcsolatot ápoljak a lovakkal a lovardában, de ez így elég nehéz. Barátkozni (másokkal) szinte esélyem sincs az edzések "kialakítása" végett (és azért, mert mindenkivel jönnek a szülei, és senki nem mer odamenni a másikhoz. Legalább is én nem merek, ha ott vannak a szülei). Szívesen megcsinálnám a leápolást, a nyergelést, és szívesen vinném én a pályához a pacit saját magamnak.

Van erre lehetőség hogy egy általam választott lovon lovagolhassak (nyilván nem mindig, de örülnék neki, ha lenne benne valami féle rendszeresség), leápolhassam lovaglás előtt, és hogy megtanulhassam felnyergelni, illetve vezetni? Ki mehetek a lovardába csak úgy, egyeztetés nélkül lovazni (nem lovagolni, szimplán csak lovat ölelgetni, beszélni hozzájuk, hogy jobb legyen a kapcsolatunk)?


2022. okt. 1. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Úgy gondolom, hogy érdemes lenne beszélned az edződdel. Például, hogy nem-e mehetsz elsőként aznap, segíthetsz ápolni, szerelni, esetleg utolsóként. Esetleg kimehetsz hamarabb szerelni, és kivárod a sorod. Valószínűleg örülni fog neki az edződ/oktatód, hogy tényleg tanulni szeretnél. Ha nem ad pozitív választ, akkor az egész helyben nem lennék biztos, hiszen nem akarják, hogy tanulj. Akkor miért fizetsz?

Egyébként elmehetsz más helyekre is, felszerelni, ápolni a legtöbb helyen azért meg tudnak tanítani, de sok helyen sokféle hibát elkövetnek, ezért érdemes sokfelé szétnézni, sok helyet kipróbálni tanulásképp, még akkor is ha nem mész oda rendszeresen. Esetleg találni is fogsz egy számodra ideálisabb helyet.

Meg lehet kérdezni (mert eltérő helyek, eltérő szokások), de alapvetően amikor nyitva van egy lovarda természetesen látogatható akkor is, ha nem edzésre jöttél. A segítségnek (főleg, ha már gyakorlottabb leszel) mindig örülnek az emberek, egy lovas helyen mindig kell. Nem kell elkeseredned, ha az elején nem fog pikk-pakk menni minden, még akkor sem, ha a többiek nem olyan visszajelzéseket adnak neked, hogy támogató legyen. Tisztában kell lenned vele, hogy hol tartasz. A fejlődni akarásban semmi rossz nincs, a bakik, hibák, mind a részei a fejlődésnek. Ha valaki ezért rosszul áll hozzád, az a saját szegénysége. Sok sikert!

2022. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egyetértek. Általában ki lehet menni olelgetni stb. Mi kora delutánra megyünk ki a lovardába, ápolunk nyergelünk, aztán lovagolni, a shettykkel pónizunk, aztán késő estig kint vagyunk. Segítünk a lovásznak, stb
2022. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez abszolút hozzátartozik a lovagláshoz, hogy ezt is megtanuld (nagyon jó hogy annak ellenére hogy olyan helyre jársz, ahol ezt nem így látják, felmerült benned az igény.)

Beszélj az edzővel, hogy te ezt is szeretnéd megtanulni, ha nem megoldható, akkor inkább keress egy másik helyet, elég futószalagos megoldás az ilyen...

(Nem azt mondom hogy minőségi helyeken sosincs olyan, hogy épp nem nyergelsz, de az esetek többségében vagy a felnyergelés, vagy a lenyergelés a tied, egy ló sztem 2 óránál többet ne menjen egyhuzamban)

2022. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy úgynevezett futószalag lovardába jársz. Az ilyen helyekkel az a baj, hogy hiába szeretnéd ezt csinálni, és később, tapasztaltabban, hiába lehetnél hasznos segítség, nem éri meg nekik ezeket megtanítani neked. A pénzre mennek csak. Persze megérdeklődheted, hogy lehet-e ezt nálatok, mert megeshet, hogy mégis megengednék, de nem ez a jellemző. Jobban járnál egy másik lovardával. Keress a közeletekben, gyakran a kisebb helyek is nagyon jók szoktak lenni, sőt, ahova kevesebben járnak, lehet jobban megtanítanak mindenre, több idejük van rá. Lovat választani nem fogsz tudni (hacsak az edző meg nem kérdezi, hogy X vagy Y, nálunk van ilyen néha), és úgy fejlődsz, ha különböző lovakon lovagolsz, de ha később látja az edző, hogy melyik lóval/lovakkal jössz ki jobban, arra/azokra lehet többet fog ültetni.


Igazából szerintem megérné új helyet keresned, mert a kérdésedből látszik, hogy fejlődni szeretnél, de ez itt nem fog menni.

2022. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves eddigi válaszolók!

Köszönöm szépen a segítséget! Rengeteget segítettetek. Hát igazából egy nagyon kicsi helyen lovagolok, nincsenek sokan. A légkör nagyon családias, az edzőim kedvesek és hozzáértőek, a lovak is nagyon kezesek. Nagyon megtetszett a hely, de nem tagadom, ebben az ára is fontos szerepet játszott. A környéken a lovardák eléggé húzósak. Nem azt mondom, nyilván, tudnánk finanszírozni egy drágább helyet, de a szüleimet nem szeretném ezzel terhelni (Itt most 10 ezer forintokról beszélhetünk /¾ óra vagy óra). Lehet hogy ez amúgy nem sok, de én soknak találom. Továbbá 15-20 km-en belül keresnék (ha keresnék) mert hiába viszonylag megfizethető a hely, többe kerülne a leves mint a hús.

2022. okt. 1. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, helyileg nagyjából hol laksz? Csak mert akkor tudnánk esetleg más lovardát ajálnlani.
2022. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!