Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mikor és hogyan tanultatok...

Ti mikor és hogyan tanultatok lovat ápolni? Felszerelni? És hány éve jártatok lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én 9 évesen kezdtem lovagolni,kb és lovatápolnii már az első órámon megtanultam/persze azt még fejleszgetük/ Felszerszámozni kicsit később kb negyed évvel utána keztem. 5és fél éve lovaglok.
2012. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
az évek lovaglásnál nem igazán számítanak, nem ettől függ ki milyen jól lovagol. De én 5 éve. Lovat ápolni már az elejétől kezdve csinálom lovaglás előtt és után mindig leápoltam a lovat ha utánam nem jött senki lovagolni. Nem igazán kell tanulni, persze tudni kell melyik kefe mire való, ismerni kell a lovat akit pucolsz mert lehetnek egyéni hóbortjaik (védi a hasát, lábát, vagy nagyon csikis és idegesíti ha keféled) persze jó ha valaki megmutatja hogy hogyan kérd a lábát hogy kitisztíthasd a patáját. De vannak olyan helyek is ahol nem engedik hogy a lovasok takarítsák a lovat (itt most arra gondolok hogy ha a lovarda lovain lovagolsz). A felszerelés is lótól függ, és valamelyest fizikai erőtől. A nyereg lehet nehéz és ha alacsony vagy elég magasra kell emelned, de ez is ló függő, van olyan amelyik utálja a nyerget mert dörzsöli a marját, ezért figyelni kell nehogy odakapjon a ló, akkor némelyikük befeszíti a hasát és a heveder nehéz meghúzni. Kantárnál is van amelyik felemeli a fejét vagy simán nem nyitja ki a száját, de ezt is egy két alkalom után meg lehet tanulni kezelni. (nekem a hevedert mégy mindig megnézi az oktatóm mert nem mindig tudom elég erősen meghúzni)
2012. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
aha. Én akkor kezdtem el tanulni, amikor lovaglás után ottmaradtam elõször. Akkor lepucoltam a lovat. mostanában mutatta meg a szerszámozást. Ja meg az elsõ "ottmaradásomon" ki-, meg bevezettem a lovat. Múlt órán a patakaparást mutatta meg.
2012. ápr. 6. 11:43
 4/19 anonim ***** válasza:
én 6 évesen kezdtem lovagolni,12 éve lovagolok,és már a második napon tudnom kellett mindent,mert csak úgy ülhettem fel a lóra ha megcsináltam
2012. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Papámnak volt lova, 8 évesen már pucoltam, nyergeltem. Jó 10 éve lovagolok.
2012. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én 7 éve lovagolok... rögtön az első alkalommal megmutatták hogy kell lovat ápolni és felszerelni.

Utána minden lovaglásnál már saját magamnak kellett leápolni és felszerelni a lovat. Néha még kérdezhettem ha valami nem ment, de 3-4 alkalom után már nem kérdezhettem mert úgy leszúrtak hogy nem igaz... :)

De szerintem ez így helyes mert van aki már 2-3 hónapja jár lovagolni és még mindig nem meri kikaparni a ló patáit és nem tudja hogy tegye fel a nyerget...stb.

Az én szememben az ilyen embert ezek szerint nem is érdekli az egész és nem érdeke megtanulni a dolgokat...csak várja hogy a segge alá tegyék a lovat , ő rázassa magát rajta egy órát utána meg kiveszik alóla és ő haza mehet.

Hát NEM ... nálunk odamentem leápoltam, felszereltem mire megjött az oktató...lovaglás után bevittem leszereltem, lecsutakoltam, beadtam neki a vacsorát, elvittem a felszerelést a helyére és csak azután mehettem haza (és mindenkinek így kellett csinálnia és fizettünk a lovaglásért, rendes képzett oktatónk volt meg minden)

Aki meg túl elkényeztetett volt és nem akart dolgozni , hanem az utolsó pillanatban ért oda a lovaglásra remélve, hogy megúszta a csutakolást és a szerszámozást és majd a segge alá teszik a tiszta felnyergelt lovat annak azt mondta az edző hogy "Akkor nem kell ide járni! "...ennyi.

2012. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igaz!! :D Nekem ez is "élmény" nagyon, hogy ápolom a lovakat vezetem, kiviszem felszerelem stb.. De komolyan! Hát szomorú is lennék, ha nem csinálhatnám. Nem dicsekvésbõl, de szerencsére elsõre megtanultam , hogy kell felszerelni a lovat! :))
2012. ápr. 6. 12:55
 8/19 anonim ***** válasza:
8 éve lovagolok és rögtön megtanultam ápolni :) bár akkor még csak elsős voltam:) kicsit nehéz volt a nagy lovaknál:) felszerelni körülbelül másfél évre rá tanultam meg mert nyergelni nem ment volna meg gyenge voltam még a gurtni húzáshoz:)
2012. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
:D
2012. ápr. 6. 17:39
 10/19 anonim ***** válasza:
tényleg bosszantó hogy vannak olyan helyek ahol csak odaadnak valaki alá egy lovat hogy lovagoljál de a gyerek nem tanulja meg felszerelni, takarítani és egyáltalán azt hogy mennyi munka van vele, hogy viselkedik egy ló. Én el is jöttem ezért egy ilyen helyről de ahogy hallom a többségnek jó tapasztalata van :)
2012. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!