Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes kantárt venni így?

Érdemes kantárt venni így?

Figyelt kérdés

Van a lovardám ahol úgy van, hogy van egy mező és a lovak ott vannak kint, a legtöbb saját tenyésztett ló. A nyergesbe nincs külön a lovaknak dolguk, hanem van 2-3 használható nyereg és 3-4 használható (kis méretben állítható, szakadt) kantár. Az edző nincs ott nyergelésnél, csak órán, szval teljes mértékben te csinálod a lovat.


Arra gondoltam, hogy vennék egy kantárt.

Van egy ló akin legtöbbször vagyok. Nincs olyan kantár a nyergesben, ami jó rá.

Ő kb 160cm marmagasságú, és horze szőrmés

Cob os kötőféket használok rá, ami picit nagy legkisebb méretében, de a kantár sztem cobos lenne, hogyha véletlenül más lovon vagyok, jó legyen rá.

Pony méretűt nem vennék, mert sztem az kicsi.

Amit kinéztem kantár az 18.000Ft, hímzett kantár.

Eredetileg mexikoit szerettem volna, de egy másik lány kérdezte róla az edzőt, de azt mondta az nem jó.

Amúgy díjugrató/sík edzéseken használnám.


Megéri kantárt venni?

Ha igen Cob vagy pony?



#ló #kantár #lófelszerelés #Hímzett kantár
2022. okt. 31. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a lovardaváltáson gondolkodnék el... Nem tudom, hány ló van, de 2-3 nyereg BIZTOS, hogy nem jó mindegyikre. És a nyereg a legfontosabb felszerelés. Ha nem most, de szépen lassan majd tönkremegy a lovak háta a nem megfelelő felszereléstől. Gondolj bele, ha mondjuk futó vagy, neked a cipő a legfontosabb. Ha az kényelmeten, kicsi, feltöri a lábad, szívesen futsz? Élvezed? Nem valószínű. A kantár a legkisebb dolog, ami miatt aggódnék.



De amúgy ha szereznél kantárt venni, egy sima Decathlonos anatómiai tarkószíjat is megfelel, abból is van cobos.

2022. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És a kantárodat állandóan hurcolnád? Mert ha csak pár holmi van és régiek, akkor tuti mindenki a te cuccodra nyúlna rá. Plusz tényleg nem egészséges, hogy nincs minden lónak külön felszerelése.
2022. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van szekrényünk, többi felszerelést mi hozunk (nyeregali, ínvédő, nyeregemelő). A legtöbbek saját kantárt vagy akár nyerget használnak.

Nyeregemelő miatt egész jó a lovakra.

Vannak idősebb lovak, és nekik is jó még a hátuk.

+ nem minden nap mennek a lovak.

Decathlonosat néztem, de majdnem ugyan annyi, mint másik, és annyira nem is szép.

2022. nov. 1. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nektek kell felszerelést venni a lovakra? Szép kis lovarda… A nyeregemelőtől pedig lehet, hogy jobb lesz egy kicsivel a nyereg, de teljes mértékben nem fogja kompenzálni, hogy nem jó a lóra a nyereg. Normális helyeken minden lónak saját cucca van, jobb esetben nem szakadt régi vackok és semmiképp nem a lovasoknak kell beszerezni. Vegyél kantárt, rosszabb biztos nem lesz tőle, de szerintem is lovardát kellene váltanod. Ha így vannak a lovak, másban sem lehet valami jó a lovarda. Amúgy (csak kíváncsiságból) nálatok ezt hogy lehet megoldani, hogy csak 2-3 nyereg van? Egyszerre csak ennyien lovagoltok? Ilyen kevesen vagytok, vagy várni kell a cuccokra?
2022. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát vagyunk 5 en mondjuk egy edzésen, és vannak bérelt lovak, meg a legtöbbeknek saját nyergük van.
2022. nov. 3. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lovarda egy kalap sz@r. Az összes lóra ugyanaz a nyereg és kantár, ráadásul még a lovasok szerezzék be a felszerelést.

Ha jót akarsz, menj át egy másik lovardába, mert ez borzalmas.

Ha nem, akkor vegyél jó méretű nyerget és kantárt (nem 2 Ft lesz), és beszéld le az edzővel hogy csak ezen a 160 cmes lovon lovagolj, mert ugye arra vettél jó nyerget és kantárt.

De mondom előttem mindenkivel egyetértek, mert ez tényleg borzalmas.

Nyilván ez a te döntésed, és csak tanácsot adtam, mert eléggé furcsa ez a lovarda.

Nem rosszindulatból, csak kíváncsiságból, mi a neve ennek a "lovardának"?

2022. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!