Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma milyen lovas szakmákat...

Ma milyen lovas szakmákat lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Leginkább a belovagló és a lóápoló szakok érdekelnének. Jövőre érettségizem, lovas helyen szeretnék a jövőben dolgozni. A belovaglásban már van tapasztalatom, a saját lovamat és egy megbízott lovát is én lovagoltam be, edző segítségével. Lóápolói tapasztalatom nincs.

Ha jól tudom, eddig OKJ-n lehetett ilyeneket végezni, de ugye az megszűnt. Csak a Testnevelési Egyetem maradt? Úgy tudom, ott csak lovasoktató/edző és lovaskultúra oktató van, legalábbis ezeket találtam a honlapon.

Milyen más hivatalos képzések vannak még? Az ezekre való jelentkezéshez milyen feltételek vannak? Köszönöm 😊



2022. nov. 22. 18:43
 1/9 anonim válasza:
Javaslom, hogy nézz szét a felvi.hu-n ott leírnak mindent a képzésekről, legyen akár OKJ vagy egyetemi.
2022. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezt a kettőt találtam, viszont véleményeket, árat nem tudok.

2022. nov. 22. 18:52
 3/9 anonim válasza:
100%

Nem tudom milyen képesítésed lesz, vagy gimnáziumba jársz, de figyelj rá hogy van e speciális feltétel. Itt amit küldtél 2. ott van (Szakmai előképzettség: Gazda 4 0811 17 04, (Lovász, vagy Állattenyésztő szakmairány); Lovász 34 621 02; vagy Lótenyésztő 31620305; 54 621 01 Állattenyésztő és állategészségügyi technikus).

Ha ezek egyike sem vagy/leszel, akkor előbb ezekközül kell valamelyiket megcsinálnod. Árral kapcsolatban pedig hívd fel őket.

2022. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
("okj-"s") Szakmaként a Gazda képzés része a lovas szakirány (a volt lovász képzés) és erre épül most a belovagló.
2022. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha benyomod a városod kiírja az árat. Én nem ajánlom az Oktávot, voltam náluk egy képzésen, amit abba is hagytam mert szörnyű hanyagság van náluk, ilyet még sehol nem tapasztaltam, főleg egy fizetős képzéstől nem ezt várná az ember.

2022. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Gazda képzés ingyenes! [link]

Amúgy az Eponában is van nappali tagozaton.

Ha nem szakképzési centrumok keresztül csinálod vagy más szakiskolán, akkor nem kapsz szakmunkás bizonyítványt, csak egy tanúsítványt, hogy elvégezted a képzést. Oktávot és társait felejtsd el.

2022. nov. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jó akarsz lenni a szakmában, akkor fontos a megfelelő papírok megszerzése, de mellette menj el működő lovardákba dolgozni. Belovagló, vagy edző mellé csicskázni, versenyekre besegíteni. Csikót futószárazni, gyerekeket oktatni, örülj ha megtűrnek, ne akarj érte pénzt egy ideig. Ha jó vagy, akkor részmunkaidőben talán be tudsz dolgozni.

Csak papírral sehova nem vesznek fel hosszabb távra, és ha nem vagy rutinos sem kellesz sehova. A képzéseken sajnos nem tudják megtanítani hogyan fogd meg a munkát. Aki meg úgy kezdi, hogy "mit csináljak?" azt sehol nem látják szívesen.

2022. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Belinkeltem a lótenyésztő és lovassport szervezőt. Szerintem ahhoz, hogy komolyan vegyenek, kell egy jó szakma (nem ilyen gazda meg stb okj szintű bohóckodás). Egyetem közben pedig egy ilyen nehézségű szak mellett bőven van időd bedolgozni magad lovardákba, tenyésztőkhöz stb. Csak megfelelő háttér-, és gyakorlati tudással fognak komolyan venni, ha komoly karriert akarsz.
2022. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!