Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás fizikailag mennyire...

A lovaglás fizikailag mennyire megterhelő? Lehet azt órákon át csinálni?

Figyelt kérdés
Üdv mielőtt valaki irná, hogy próbáljam ki, mozgássérült vagyok szóval ez lehetetlen. Nekem azt mondták ez azért nem olyan könnyü és nem csak a ló fárad, hanem az ember is rajta, ez igaz? Mennyit lehet lovagolni egy huzamba? Miért fárasztó testileg? köszi
2022. nov. 27. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kellő gyakorlattal és tapasztalattal egész nap is lehet bírni. Kezdőként egy óra lovaglás is kimerítő.
2022. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt meg kell tartanod magad a lovon, nem csak úgy ülsz rajta, mint egy székben. Kezdőként igen kényelmetlen is a lábtartás, mivel körül kell ölelned velük a lovat.


Másfelől helyes testtartást kell tartanod, sokaknak az egyenes háttal ülés is fárasztó. Lovon pedig nagyon nem mindegy, hogy előr vagy éppen hátrébb dőlsz.


Különböző jármódokban különböző módon kell együtt mozognod a lóval, különben irgalmatlanul kényelmetlen lesz a dolog mindkét fél számára. Nem térek ki részletesen, de valahol bele kell állni a kengyelbe és tartanod a pozíciót, valahol pedig kicsiket kell le-föl állni és visszaülni.


Az hogy mennyi tudsz lovagolni az edzettségtől függ. Nem hiába utaztak régebben lóháton az emberek, de például egy aznap kezdő lovasnak 30p untig elég (és még csak maximum ügetésben volt) napokig izomláza lesz.

2022. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1-2 köszi, igazából annyit irtak nekem már nem tudom én hol, hogy azért ez nem olyan könnyü, mint a tv-be látni, vagy csak ha látok 1 lovast, hogy az csak ott üldögél, ahogy irod mint 1 széken.
2022. nov. 27. 18:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem könnyű, nem hiába olimpiai sportág. Nem tudom milyen típusú mozgássérült vagy, de ha érdekel a dolog van paralimpia is. Itthon sajnos nehéz megfelelő helyet találni a felkészüléshez, sőt megkockáztatom, hogy lehetetlen.. de például vannak díjlovasok akiknek nincsenek meg valamely végtagjai, vagy lebénültak, és a paralimpián részt tudnak venni, sokszor az egészséges lovasok közt is versenyeznek.

Mivel Magyarországon ez elég elérhetetlen, javaslom számodra a hippoterápiát, mely alapvetően a ló mechanikai mozgásával való mozgásfejlesztést akarja megvalósítani. Az alapja, hogy lovon ülni hasonló mozgást ad, mintha járna az ember. Ezért mozgássérült gyermekek gyakori fejlesztő terápiára, csak gyógytornász végzettségű végezheti. Ha ilyet találsz és nyitott vagy rá szerintem érdemes kipróbálni, nagyon jó dolgok ezek.

2022. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Terápiája*
2022. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi igen tudom, de olyan se egyensúlyom se semmi, Amúgy állitólag a lovasokat ez is megviseli aki ép testü, hogy egyensúlyoznia kell egyfolytába, és tényleg nem csak úgy "elüldögél".
2022. nov. 28. 10:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én rutinos lovas vagyok, napi több lovat lovagolok, de az első 15 perc után ledobom a kabátom, mostanában az 5 fokos ködös időben.

Egy kezdőt nyilván elfáraszt maga a mozgástanulás, de valamiért én is kimelegszem tőle, de nem tudnám kiemelni valamelyik izmom, hogy melyik fárad el. Talán csak hogy folyamatosan egyensúlyozol már elég hogy fárasszon.

Nem tudom mit néztél a TV-ben, de szerintem nem is néz ki könnyűnek.

Érdekes ez is sok sportot próbáltam, sokat csak néztem, de egyik se tűnik könnyűnek számomra. Lehet csak béna vagyok.

2022. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem a tv-ben nem tünt nehéznek vagY Youtube videón, de nyilván igy már hogy elmagyaráztátok értem. Mi a munkád, hogy lovakat lovagolsz?
2022. dec. 1. 10:51
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász vagyok, sok lovas betegem van gerincsérv megbetegedessel. Óriási a terhelés hárul a porckorongokra, de nem ritka az "isiasz" sem.

Érdemes a mély hatizmokra speciális tornaval raerositeni, fejleszteni.

2022. dec. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem tehát meg viseli a lovast .
2022. dec. 1. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!