Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire megterhelő fizikailag...

Mennyire megterhelő fizikailag egy postai kézbesítő állás?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem, behívtak interjúra. Nő vagyok, eddig irodában dolgoztam. Lassan kivagyok az egész napos üléstől... tudom hogy menni kell esőben, hóban, melegben, szélben, hidegben stb. Igazából ez nem okozna gondot nekem hogy a várost járom.

2022. febr. 3. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírod az egész napos talpalást, lépcsőmászást, táskacipelést... a nagyobb csomagokat nem kell kivinned (mpl vagy csak értesítő), de azért a leveleknek is van egy súlya, amit folyamatosan cipelned kell. Nekem tuti nem menne. :D

Plusz ugye az emberekkel is tudni kell bánni, mert mindenki téged szid, ha nem csöngetsz be, ha nem hallja, ha nincs otthon.

2022. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha nincs más, akkor jó, addig amíg találsz valami normális munkát. Mondom mindezt úgy, hogy ugyan nem postás, de nagyon hasonló munkakörben dolgozok. Azért reggel a -7,-8 fokokban néha elgondolkozok az élet értelmén☹️
2022. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon szubjektív kérdés. Mennyire megterhelő fizikailag a bevásárlás? Van, akinek nagyon, másnak kevésbé. Ráadásul minél többet csinálod, annál jobban hozzá is edződsz - de a hátad is hozzá görnyed...


Postásként nem csak fizikai megterhelés egész nap rohangálni a 10-20 kg levéllel+pénzzel, hanem szellemi megterhelés is, hogy folyamatosan címeket egyeztetsz helyszínekkel, keresed, hogy melyiket hova kell bedobni, kit keresel, egyezik-e vagy csak hasonló, ha elírták, mi lehet a helyes, ellenőrizni, hogy jó címre jó összeget adsz-e át, megfelelő sorrendben haladsz-e, vagy különben rohanhatsz vissza, ahol már jártál, csak kihagytál valakit...


Nem lehetetlen teljesíteni. Több ismerősöm is van 23-60 év között, aki csinálja és eddig még mind túlélték. De azért nem irigylem a munkájukat.

2022. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

"Azért reggel a -7,-8 fokokban néha elgondolkozok az élet értelmén"


nem az élet értelmén kell elgondolkozni, hanem fel kell rendesen öltözni...én dolgoztam már -15ben is és meg itt vagyok. tavaly nyáron volt 40 fok is, azt még mindig élek.

2022. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 jogos, nem mondtam hogy én motorral közlekedve dolgozok... Ott 3 nadrág, 5 zokni, 3 pulcsi sem segít sokat.
2022. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
aki szeret kint lenni (pl én), annak szerintem jó munka. bár én nem a magyar postával kinlódanék, mert ott borzalom mi van.
2022. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a -7-15 az igazi probléma, hanem az, hogy házról-házra jársz és folyamatosan talpalsz, lépcsőzöl, amitől kimelegszel. Más hőmérséklet van egy lépcsőházban - főleg, ha fel kell másznod a 10-ikre, mint a nyílt utcán alacsony házak között. Hajnalban elindulsz a mínuszokban, de közben folyamatosan melegszik az idő, viszont bármikor fújni kezdhet a szél.


Levenni még csak tudod a ruhádat, ha meleged van, de cipelni a levett ruhát már nehezebb a levelek mellett. Ahogy azzal is sok idő és energia elmegy, hogy folyton felöltözz-levetkőzz, miközben arra figyelsz, hogy mikor hova kell menned, kinek mit kell odaadnod.


Ha egyhelyben dolgozik, vagy kocsival, motorral közlekedik valaki, akkor ott jobban van hova letenni a levett ruhát. A legtöbb postás viszont gyalog jár és többnyire nem érinti kétszer ugyanazt a helyet, így még letenni se nagyon tudja a holmiját sehol.

2022. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:04


teljes mértékben jogos.

2022. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!