Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás fizikailag mennyire...

A lovaglás fizikailag mennyire megterhelő? Lehet azt órákon át csinálni?

Figyelt kérdés
Üdv mielőtt valaki irná, hogy próbáljam ki, mozgássérült vagyok szóval ez lehetetlen. Nekem azt mondták ez azért nem olyan könnyü és nem csak a ló fárad, hanem az ember is rajta, ez igaz? Mennyit lehet lovagolni egy huzamba? Miért fárasztó testileg? köszi
2022. nov. 27. 18:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a munkád, hogy lovakat lovagolsz?"

Nem tudom engem kérdeztél-e, de fiatal lovakat képzek, versenyeztetek és oktatok is. Néha a tanítványaim lovait is helyre kell tenni.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd amellett hogy nehezebb mint első ránézésre tűnik, a lovaságazat sok munkahelyet is teremt.

2022. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen köszi 11 csak elfelejtettem jelölni mivel alád irtam, köszi
2022. dec. 3. 10:30
 13/16 anonim ***** válasza:

"mozgássérült vagyok, szóval ez lehetetlen"


lehetetlen egy lóf@szt, hogy stílusosan mondjam!


Láttam díjlovast, akit edzés után úgy vettek le a lóról és tették be a kerekes székébe....Ja, jobban lovagolt, mint az egészségesek....


Szóval, hogy mi lehetetlen és mi nem, az azért lehetőségek mellett az akaraton is múlik...


A lovaglás alfája és omegája a helyes ülés.

Ha ez megy, akkor majdnem minden megy. Viszont ez baromira nem könnyű, mert a helyes ülés, mindig viszonylagos. A ló mozgásától, jármódjától és az adott feladattól függ..


A kezdő, mivel még nem tud vagy nem nagyon tud lovagolni, MINDENT erőből csinál a lovon, így el is fárad rendesen...

Aki már technikából lovagol, az is elfárad, de az másfajta fáradtság.


Ahhoz, hogy órákon át, vagy mondjuk egy csillagtúrán egy napig lovagolj, ahhoz már egy kicsit tudni is kell lovagolni, nem elég csak fent maradni a lovon valahogy...


(Amikor Sándor Móric gróf - az ördöglovas - megkérte Metternich herceg lányának, Leontin hercegnő kezét, a kancellár, aki híresen magyargyűlölő volt, azt feladatot adta a grófnak, hogy ha egy nap alatt Bécsbe ér és megjelenik a lánya születésnapi estélyén, akkor hozzáadja a lányát.

Ez akkor lehetetlennek tűnt, az akkor lovas mércével, bár ma sem lenne könnyű.

A gróf teljesítette a távot.

A saját ménesének a lovain, Gödöllőről Bécsbe lovagolt egy teljes nap alatt, váltott lovakon.)


Úgyhogy igen, lehet órákon át csinálni, akár tovább is.

2023. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13 azért mozgássérült is sok fajta van! Gondolom nem egyensúly zavarost láttál lovagolni..


a választ köszi

2023. máj. 11. 09:58
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Egyensúlyzavaros is lovagolhat, olyan adaptív eszközökkel amik ezt lehetővé teszik.
2023. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam
2023. máj. 11. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!