Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szökős lóra használt valaki...

Szökős lóra használt valaki béklyót?

Figyelt kérdés
Van egy igen szökős ménem.. Ha kanca jön el a környéken akkor a 160-as karámját simán viszi(átugorja) illetve törte már ki a tanya kerítést is. Most muszáj pányvázni, karámon belül de 2-3 naponta elszakítja a kötelet. Olyanoktól kérdezném akik használták is gyakorlatban, hogy mennyire tudja megakadályozni a béklyó a lovat abban, hogy nekifusson a kerítésnek, azaz ügetésben, vágtában mennyire fogja vissza? Tényleg csak lépni tud benne a ló? A ma kapható béklyókra kell gondolni. Ha valakinek van konkrét ami bevált ahhoz is szívesen fogadok linket.
2022. nov. 28. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Milyenek a tartási körülmények?
2022. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Lóhoz értő ember nem rak naponta béklyót a lóra. Mire használjátok nap mint nap a lovad? Mennyit kap enni, milyen módon mozgatjátok? Sok csődörrel volt már dolgom az évek során, voltak nagyon csődörösek közöttük, de mindegyiknél meg lehetett oldani béklyó meg ilyenek nélkül. Szerinted a nagy sportistállókba, ahol rengetegen versenyeznek ménekkel, hogy oldják meg? Ott nem lenne ilyen ló, mint a tiétek?
2022. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Soha, és nem is fogok!!!!
2022. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tartási körülmény neki fél hektár napozó karámja van villanypásztorral erősítve.. Félrideg tartási mód. Hetente kétszer, háromszor van lovagolva, viszont futószárazva vasárnap kivételével minden nap. Többi lóval össze engedhetetlen, iszonyú domináns. Adlibitum széna, víz, nagy labda, mindent megkap sőt többet is mint az átlag. Majd mondjátok azt mikor hetente csináltatjátok a karámot és a tanyátok kerítését és heti 100.000et fizettek minimum az ilyen javításokért, hogy nem tennétek rá béklyót,és akkor nem beszéltünk a szívbajról amit azzal okoz, hogy elszökik. A kérdésemre keresem a választ, hogy ne feleslegesen vegyem meg... De nem számít mert vagy ez az utolsó opció (kivéve ha valaki nem mond jobbat) vagy megy a háztól, és máshol nem lesz ilyen jó dolga ebben biztos vagyok..
2022. dec. 1. 13:44
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Inkább menjen más házhoz, ahol nem így gondolkodnak róla.
2022. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Megy a háztól, ahol lefogadom hogy jobban gondoskodnak róla!
2022. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem heréltetted még ki? Komolyan érdekel! Miért nem? Inkább kitörnéd a lábát, de ki nem herélteted?!
2022. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsóval!
2022. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyedül a vérvonala miatt van értéke mint fedező mén kedves hetes szerintem ennek rögtön ésszerűnek kellett volna lennie! Régóta hirdetve van, csak kupecek vennék meg. Nem szeretném vissza adni kupec kézre, mert én ismerem a körülményeket illetve azt is hogy mások hogyan bánnak egy ilyen lóval. Nem élek álom világban, 19 éve tartok lovakat, sok mindent láttam, sajnos nem értitek a problémát, nem látjátok testközelből a helyzetet. Ti csak egy édes pacit láttok minden ilyen kérdés mögött mivel lóhoz értő emberek sajnos már nem használják ezt a fórumot ahogy látom. Nem véletlenül ilyen... Vadabb volt mikor hozzánk került, bemenni sem lehetett hozzá. Kupectől hoztam, rossz bánásmódban részesülve nőtt fel. Konkrétan HÚS ÁRBAN adták a lovat csak szabaduljanak meg tőle,igazából vagy vágóra ment volna vagy elhozom kérek perec megmondták hisz senkinek se kellett nem merték bevállalni. De örülök, hogy itt mindenki látja a ló életét, tudja az elő történetét és a jelenlegi helyzetét is. Szerencsére felkerestem olyan embereket akik értenek is a lovakhoz és elláttak hasznos tanácsokkal, illetve volt aki szerencsére eljött megtekinteni az állapotokat amikről írtam. Gyógyfű terápiát javasoltak és igen bélelt modern "béklyó" is került rá, így nem ágaskodik és nem viszi át a karámot. Ha valakinek ilyen problémája van és nem talál rá megoldást, írjon privátban nyugodtan és én megadom azon ló kiképzők elérhetőségét akik tudnak ebben segíteni. Icipici paci imádó állatvédőknek jelzem nem 0-24-ben van rajta béklyó mellesleg a mai modern béklyókról beszélünk. Ami a lovat illeti sokkal kezesebb és nyugodtabb lett a gyógyfű terápiától, élvezi a simogatást és nem azzal indít, hogy lerugja a fejünket ha megközelítjük. Sokat segítenek a parelli gyakorlatok is, hogy közelebb kerüljünk és lassan de biztosan megtapasztalja mi az ha valakitől szeretet kap és nem bántást. És köszönöm a "segítő" hozzá nem értő válaszokat, lehetőleg másoknak segíteni próbáljatok ne lehurrogni őket! Illetve kedves emberek! Felejtsük már el az elő ítéleteket, biztos tudás hiányában. Köszönöm!
2022. dec. 6. 18:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Nagyon is értek a lovak hoz, versenyzek is a sajátommal.

Írtam egy tanácsot, most már rajtad áll hogy jót akarsz e vagy rosszat. Sztem a ló jó egészsége többet ér mint egy rossz fed.mén.

De ez már rajtad áll, tégy úgy ahogy akarsz, ha nem vagy hajlandó másokat meghallgatni és hallgatni rájuk.

"Szép" napot a pacival!!😁

2022. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!