Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyerget használtan vagy újan?...

Nyerget használtan vagy újan? Honnan? Lovasboltokban vett nyergekből melyik árkategória jó és tartós?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

eddig használtan vettem az összes nyergemet, így magasabb minőségűt is megengedhettem magamnak. (kieffer, stübben, a prestige így se fért bele)

Lovasboltban 100 alatt én nem néznék.

2020. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nyerges Sziszi a facebookon! Szuper nyergeket árul, és nagyon-nagyon korrekt csaj! Nagyon ajánlom, én is tőle vettem egy hibátlan Kieffer Aachent összvissz 45 ropiért 2 éve. Életem eddigi legjobb nyerge.
2020. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ramona Koen-től (Sommers Saddle) is érdemes nyerget venni. Nyergesmester a csaj, Dél-Afrikából költöztek vissza Magyarországra, kicsit törve beszél, de a munkája kiváló. Rengeteg féle-fajta jóminőségű nyerge van és a lovadra is állítja!

Amúgy hiába veszel 500 ezer stübbent, ha nincs a lóra igazítva.

Használtan 200 körül már ki lehet fogni magasabb kategóriás nyergeket, amik újonnan 400 körül vannak. Lóra igazítani, azokat is fontos, szerencsére egyre nagyobb hangsúlyt kap ez is. Sok probléma, hátfájdalom, sántaság, teljesítménybeli visszaesés, komfortossági gond megoldható ezzel.

2020. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sokat segítettetek. Nem akarok annyira drágán venni nyerget, a lényeg, hogy jó legyen a lónak, na meg nekem is kényelmes legyen és ne “essen darabokra” pár hónap alatt.
2020. okt. 27. 16:53
 5/5 anonim válasza:

Szia! ha még aktuális , ha már nem akkoris hasznos infók lesznek bárkinek!


szóval a nyeregvásárlás nagyon kényes téma, mivel illeszkednie kell a lóra jó esetben! gondolok itt arra hogy feltörheti a hátát aztán cseszheted a drága nyerged! szőrén tedd a hátára és onnan látod hogy a gerincére mennyire simul rá, és a marnál mennyi helyet ad ... illetve a nyergedet nézd át alaposan ne legyen törött vázas .. vagy ne legyen varrot a felrántószíj ! az hogy törött vázas e, azt úgy a legegyzerűbb megnézed hogy a lábad közé teszed a nyerget és a térded nyilván a térdtámaszban legyen és pici finom benyomásokat végzel.. ha nyikorog vagy nagyon be tudod nyomni a térdeddel akkor az már hibás .. szóval ha használt melett döntesz akkor alaposan nézd át. ! újonnan meg attól függ milyen komolyan üződ a sportot, ha versenyzel érdemes a jobb márkát megvenni ! ne noname univerzális nyergeggel cseszekedj .

2020. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!