Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatok Furioso lófajtáv...

Tapasztalatok Furioso lófajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm ha válaszoltok! (A negatív kommenteket mellőzzük)

2022. dec. 18. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyar fajta. Sztem nagyon jó fejű lovak de ez csak az enyémre igaz, a többi Furiosoról nem tudok nyilatkozni. Sztem nem lehet így leírni hogy milyen egy fajta, mert mindig vannak kivételek, illetve hiperkezes lovak is. Egyedek vannak nem fajták. Az egyik ilyen a másik olyan. Csak azt lehet általánosítani hogy 4 lábuk 2 fülük...nem folytatom.

Ha Furiosot akarsz venni nézd meg hogy összeilletek e és ha igen akkor minden pipa. Az én Furiosom nagyon cuki bújós, de mondom, ez nem mindegyikre lehet igaz.

2022. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! ^^
2022. dec. 18. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen
2022. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nyáron egy versenyistállóban dolgoztam és ott nagyon összebarátkoztam egy furiosoval :) szóval nekem is csak jó tapasztalataim vannak
2022. dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia, kedves Kérdező!


Az édesapámmal ketten már 20 éve tartunk és képzünk furioso lovakat. A lovardánkban jelenleg 16 ilyen fajta ló található, így meg tudom osztani a tapasztalataimat velük kapcsolatban.


20 év alatt az ember nyilván találkozik minden jóval és kevésbé jóval a munkája során. Szerencsére többnyire nagyon kezes és jóindulatú lovakat kaptunk kézhez, így én csak jókat tudok róluk mondani. Az persze tény, hogy egytől egyig mindannyian nagyon robbanékony lovacskák, így erős kéz kell mind a nevelésükhöz, mind a lovaglásukhoz, de ha az ember hozzájukszokik, sosem tud tőlük megválni.


Eddig mi csak neves tenyésztőtől vásároltuk a lovainkat, ahol tényleg remek körülmények között élték életük első évét. Természetesen az is közrejátszik, hogy honnan veszed meg a jószágot. Ha furioso vagy bármilyen más fajta ló megvételéről gondolkozol, inkább vedd meg őket háromszor annyiért egy tenyésztőtől, mint olcsóbban egy szaporítótól, mert utána rengeteg rejtett betegség kiderülhet róluk, ami a későbbiekben plusz költségeket jelent.


A furiosok továbbá rettentő tanulékonyak, eddig majdnem az összes csikó, akivel foglalkoztam, percek alatt rájött, hogy mit is kérek tőle.


Remélem, tudtam segíteni!:)


43/N

2023. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2023. febr. 2. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!