Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó lábra ügetés, hogyan?

Jó lábra ügetés, hogyan?

Figyelt kérdés

Helló! Nem tudom, mi a baj velem, de egyszerűen nem látom, mikor emeli a ló a külső lábát. (Azt tudom, hogy 2 ütemet kell kihagyni). Nos... Már 6 éve lovagolok, azonban mindig rossz lábon ügetek. Mikor ránézek ügetés közben a vállára, semmit sem veszek észre, nem tudom melyik lábát emeli.

Könyörgöm segítsetek, elegem van, hogy az edzés fele azzal megy el, hogy a "jó lábon ügetéssel" szrakodok... Ha valaki tudna küldeni képet lóhátról, amikor emeli a ló a "vállát" (most így fogalmazok),akkor legyen szíves elküldeni.. vagy valami videó esetleg.



#lovaglás #ló #ügetés #Rosszlábra #Jólábra
2022. dec. 30. 18:54
 1/10 anonim válasza:
100%
Szia. Az edződnek kellene megmutatnia lovaglás közben ezeket, elmagyarázni dolgokat és megválaszolni kérdéseket. Nem egy kép fog segíteni, hanem a gyakorlat, kérj segítséget. Manapság sajnos kihalt a sok jó edző, aki nem csak a futószalagszerű oktatásra megy rá, de vannak még kivételek és ha ezt megtalálod, n hogy 6 év után nem lesz ilyen kérdésed, hanem alkalmak után nem lesz mert annyit fog magyarázni és nem csak bemegy a pálya szélére és leül és annyit mond hogy mehet a lépés ügetés vágta leléptetünk. Az edzőnek kell ezeket megmutatnia és kifejtenie.
2022. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem 2 ütemet kell kihagyni, hanem minden második ütemre kell leülni. Szerintem jó ötlet lenne nézned videókat ahogy ügetnek a lovakkal, vagy nézni személyesen, ahogy ügetnek. Ha a fejedben el tudod képzelni, hogy hogy kell kinéznie, ki mikor ül le, akkor tudni fogod. Arra pedig, hogy nem érzed több megoldás is van. Kérd meg az edződet. hogy mondja mikor teszi le melyik lábát a ló, és te csak próbáld érezni, ha kell tanügetésben. Vagy dolgozz körön, és próbáld ki milyen az egyik vagy a másik lábon ügetni, érezni fogod a különbséget. De ha minden kötél szakad, kikönnyítesz, meg is foghatod a sörényét, és előrehajolsz annyira, hogy lásd a lábait. Ahogy lassan visszaülsz közben figyeled a ló vállát, hogy lásd hogy mozog amikor egyik, illetve másik lábát teszi le a ló.


Remélem ezek segítenek, de egyetértek az egyessel, kellene keresned egy jobb módszertannal rendelkező edzőt.

2022. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló, igen úgy értettem, hogy minden második ütemre leülni, csak rosszul fogalmaztam meg.

Köszönöm a válaszokat❤️

2022. dec. 30. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy 6 éve lovagolsz és jelenleg is egy olyan helyen ahol képtelenek elmagyarázni, hogy mit láss. Amúgy a külső vállát nézd csak. Eleinte csak lépésben, figyeld meg, hogy mennyit mozdul előre a válla amikor lép. Aztán ugyanezt megnézed ügetésben is. Ha kicsit gyakorlottabb a szemed, akkor egy pillantásból észreveszed, hogy jó lábon vagy-e. Nekem az összes lovasom már futószáron megtanulja mikor van jó lábon és hogy kell átülni.
2022. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Amikor kicsit feljebb, teltebb a ló válla.

De előzőkkel egyetértek.

Max privátba tudok jobban segíteni.

Egyébként 1 vagy 3 ütemet kell kihagyni (minden 2.-ra kell emelkedni), én 6 éves korom óta lovagolok, és amikor ebbe a lovardába jöttem, egybol ezzel kezdték.

Ilyen egy jó lovarda, nem olyan mint a tiéd. Ha nem akarsz lovardát váltani, akkor ott fogsz nyamvadni.

Meg ne haragudj, de 6 év lovaglótudással ezt tudni kéne. Persze ez a lovarda miatt van.

Nem sertésként írtam ezt!

2022. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
83%
Nem lovarda, edző. Amiből a jó elég ritka a lovasvilágban. De szerencsére sok helyen van szabad edzőválasztás és lehet saját edzőt vinni. Ez a szerencse.
2022. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát az a probléma, hogy sehol a közelbe nincs másik lovarda, vagy lovastanya. Szóval sajnos nem válogathatok...
2023. jan. 1. 15:12
 8/10 anonim válasza:
Nem tudom mennyire lesz még releváns a válaszom de a többieknek igaza van. Egyrészt ezt az edződnek kellett volna elmagyarázni és segíteni. Másrészt igazából annyira nem nehéz amikor a lónak feljebb van az egyik lába ( a külső) akkor emelkedsz fel te is, tehát úgymond együtt mozog az a lóval. Ebbe bele kell jönni, nézz videókat és gyakorolj sokat! Remélem sikerülni fog :)
2023. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú akkor szerencsés lehetek az edzőmmel, még csak 6-7 alkalommal voltam lovagolni, de annyiszor korrigálta ezt, hogy már simán érzem, mikor ügetek jó lábra. Én sem annyira látvány alapján tudom, hanem érzésre, jó lábra ügetve sokkal kényelmesebb az egész. 6 év után rég nem kéne, hogy ez probléma legyen, nem téged kritizállak ezzel, hanem azt, aki oktatott. Szerintem keress másik lovardát/oktatót, addig keress, amíg nem találsz olyat, aki minden mozdulatodra figyel, fejlődsz nála minden alkalommal stb.
2023. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek 9!
2023. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!