Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz lábra való ügetés jó...

Rossz lábra való ügetés jó valamire?

Figyelt kérdés
Vegyük azt alapul, hogy a ló lábai egészségesek, így direkt egyiket sem kell tehermentesíteni. Mire jó, hogy belső lábra ül le a lovas? Nyilván nem a harmadik óráját vevő tapasztalatlan lovasról beszélünk, hanem akár tizenéve lovagló emberekről. Könnyebb megfogni a lovat, vagy lenyugtatni, ha még ráterhel a belső lábára, vagy mi?
2012. febr. 18. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
semmire nem jó. A helyes lábon való ügetés a ló egyensúlyát, súly hordozását segíti. Természetesen kézváltásnál át kell ülni másik lábra.
2012. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem, de a jó lábra ügetés jó valamire, mégpedig arra, hogy tehermentesítse a ló belső első lábát. Ezt nem azért kell, mert baj van a lábával, hanem mert ha körön lovagolsz akkor a belső elsőt jobban terheli, mint a külsőt. A üléseddel tudod ezt kompenzálni úgy, hogy akkor ülsz le amikor a külső első van a talajon.


Terepen teljesen mindegy, de időnként illik átülni a másikra.

2012. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az csak a lónak rosszkor mert rosszkor jön a terhelés.-
2012. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, szóval nincs értelme. Az egészséges/egészségtelen lábat pedig úgy értettem, hogy ha mondjuk baj van az adott kézen kívülre eső első lábával, akkor van, aki a belsőre ül, hogy a külsőt ne terhelje, azaz a "rosszat". Például egy sérülés utáni "visszatérés" elejénél.
2012. febr. 18. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan mértékű baj van az egyik lábbal ami ezt indokolná akkor ráülni sem szabad maximum csak futószárazni.
2012. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Erre nem is gondoltam, de jól írod. Abban az esetben ha az adott lábával gond van és munkába veszed akkor célszerű a másikat terhelni és azon a kézen kevesebbet menni.


Futószárazáskor ugyan úgy: többnyire az ellenkező oldalra futószárazni.

2012. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg a másik oldal lesz túlterhelve az mért lenne jó? Sérült,lábadozó lóra nem kell ráülni csak mozgatni ha úgy van én amondó vagyok.
2012. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Egyszer csak el kell kezdeni a munkát. A másik láb lerokkanása mindig benne van a pakliban, de ha választani kell én kímélném a nem százas lábát amíg szükséges. Attól azért nem lesz baja egy egészséges lábnak ha teszem azt két hétig arra ügetek, ennél sokkal nagyobb rizikó, hogy a ló a nap másik 23 órájában többnyire arra terhel.
2012. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt egy patahenger gyulladásos ló. Először csak a jobb elejére sántított a balra nem. Nem foglalkoztak vele a hibátlan lábára dolgoztatták többet összesen 1 hétig talán. Egy hét elteltével már mind a 2 oldalára sánta volt. Én ebből indulok ki és nem véletlenül van az -az arányos terhelés, én még mindig azt mondom,hogy nem jó dolog csak az egyik oldalt erőltetni. Célszerű lenne konzultálni ez ügyben egy állatorvossal.
2012. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A kérdés csak elméletben él, és természetesen az adott esetnél volt konzultálva orvossal. Nem arról van szó, hogy 10 órás terepeket mentek vele napokig, és csak a másik lábát terhelték, hanem mikor elkezdtek újra dolgozni vele, vigyáztak arra a lábra. Az elején ügetés is alig volt benne... Azt hiszem, hogy a kemény talajra volt "érzékeny", de ez most mindegy is.
2012. febr. 18. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!