Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasterápia hogy működik?

Lovasterápia hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy gondolom az egyik ismerősömnek jót tenne egy lovasterápia, mindig is szerette a lovakat. De eltudnátok mondani, hogy hogyan is működik ez? Tehát elviszem őt egy lovardába(ahol nyílván időpont kell) és ott mit csinálnak? Felül a lóra, és? Bocsánat, nem értek a lovasterápiához😅

Rosszindulatú emberek nyugodtan továbbhajthatják, nem kötelező válaszolni



2023. jan. 15. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon értek hozzá, de a lovaglás, meg a lovas terápia az két külön dolog. Kicsit olyan mint a masszőr, meg a gyógymasszőr. Tehát olyan lovardát kellene keresni, ahol van lovas terapeuta, vele felvenni a kapcsolatot. És csak miheztartás végett, biztosan nem olcsó dolog. Remélem nem voltam rosszindulatú!
2023. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lovasterápia speciális lovardákban van, speciális oktatókkal és lovakkal, úgyhogy először szerintem keress egy ilyen lovardát a közeledben, és hívd fel őket telefonon.
2023. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden lovardában van ilyen szolgáltatás, csak nehányban.

Nem tudom mi a problémája az ismerősödnek, ezért nem tudom mit fognak csinálni. Az én rokonomat felültették a lóra, sétáltak, ő forgott a lovon, tornázott. Ő az aktivitása miatt jár terápiára. Ha vkinek koncentrációs problémája van akkor pl lehet olyan feledat hogy két babzsák a kezedben, a fejeden. De olyan is hogy ül a lovon és az oktató mondja hogy jobb kar oldalra, bal kar le, jobb fel, bal oldalra, jobb le, bal fel. Meg ugye Érd el a ló fülét, farkát, a térded, bokád, ilyenek. Én nem járok terápiára de egyik versenyre készülve ilyen feladatom volt:

A szárakat el kellet engednem, két karikát rakott a lábfejemre, könnyűügetnem kellett, és közben dobalni kellett a pálcát, labdát a kezemben, éppen mi volt az edzőmnél.

Szóval ilyen feladat is lehet.

2023. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Az edzőm két karikát rakott a lábfejemre**
2023. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A régi lovardában, ahova jártam volt lovas terápia és én is vezettem lovat a tevékenység közben, így el tudom mondani, milyen.

A személy felül a lóra, voltizshevederrel vagy egy speciális nyeregbe, egy ehhez szokott lóra. A lovat vezetik, a személlyel pedig 1-2 terapeuta foglalkozik. A személytől függően, ez lehet játék, beszélgetés, torna, illetve más agyi vagy fizikai feladatok.

Kell keress egy olyan lovardát, ahol biztosan tudod, hogy van ilyen tevékenység, ugyanis ez fontos, majd beszélsz a terapeutával/edzővel és egyeztetsz egy időpontot

2023. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy az ismerősödnek lovasterápiára van szüksége? Mármint a lovasterapeuták speciálisan képzett gyógypedagógus vagy gyógytornász szakemberek, aki rehabilitációra vagy sérült (szellemi vagy testi) emberek fejlesztését tartják lovakkal. Elég kevés helyen foglalkoznak ezzel, mivel a lovaknak is külön alkalmassági vizsga kell rá.


Ha csak szimplán lovagolni szeretnéd vinni az ismerősödet, akkor keress egy lovardát a környéken. Nálunk pl van ajándék utalvány is, ízelítőnek 1-3-5 alkalomra. A legtöbb helyen előre időpont kell kérni, és úgy tud menni. Első jó pár alkalommal futószáron foglalkoznak vele (ha minőségi helyre megy) megtanul ülni a lovon a különböző jármódokban. Ez nem megy 2 alkalom alatt..

Persze van, hogy ajándékutalványos jön hozzánk lovagolni. Ilyenkor futószáron csinálunk pár egyensúlyi gyakorlatot, majd kicsit ügetünk, amennyiben stabilnak látom és bevállalós az illető, akkor megmutatom a vágtát is. Az oktatás végén még pár kört sétálhat "szabadon", hogy érezze milyen irányítani a lovat. 1-2 ilyen alkalom után el tudja dönteni az illető, hogy szeretne-e megtanulni és rendszeresen lovagolni vagy sem.

2023. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Ui: tudom nem olcsó mulatság, de azért a mosolyért bármit megérné..
2023. jan. 25. 20:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak üzenem, hogy testi sérült sajnos. Egyszer egy ismerősöm ajánlotta, hogy állítólag jót tesz a lovasterápia. :)
2023. jan. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!