Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó lesz ez a nyereg erre a lóra?

Jó lesz ez a nyereg erre a lóra?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 éves, kb 160-165cm marmagas mén. Eddig egy Stübben ugró nyereggel lovagoltuk,viszont került hozzám egy 47M Bock nyereg, és hozzá való táskák,

2-3 órás terepeken szeretnénk használni, sík terepen. Ez gyakorlatilag a német M25 magyar másolata. Szerintem dög nehéz, lópokróccal táskákkal együtt 15 kiló, viszont hosszú talpa van, elvileg oszlatja a súlyt. De vannak kétségeim a dolog felől. Nem lesz neki nehéz? A lovas kb 75 kilós, 175 centi magas férfi.



2023. febr. 13. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyereg témára figyelsz, feltehetően nem akarod egészségügyileg károsítani a lovat. A lónak a csontozata minimum 6 éves koráig fejlődik, és a gerinc részletei fejeződnek be legkésőbb. Ez azt jelenti (a tudomány mai állása szerint), hogyha nem akarsz ártani a lónak, 5 éves koráig földről készíted elő a nyeregből való munkát (technikailag és idomítottságilag), az előtt 'nem ülhetnél' fel rá. Ez alapján mérlegeld. Ha nem találod megfelelőnek a ló-lovas arányt, akkor pedig egyértelmű, hogy nem kell leterhelni egy ilyen fiatal lovat. Azok alapján, amit elmondták nem derül ki, hogy milyen csontozata-izomzata van, simán lehetséges, hogy 'láthatólag' semmilyen probléma nem lesz egy ilyen alkalomból, de sok rejtett szempontból negatív hatással járhat (mentálisan a túlterheltség miatt, vagy akár egészségügyileg is helyzettől függően).


A nyereggel kapcsolatban pedig: Személyesen nyerges szakemberrel nézesd meg, hogy milyen nyereg kell a hátára. Látatlanban nem tudunk segíteni.

2023. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
izmozottságilag is ** (előkészíteni földről)
2023. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Sztem jó lesz.

Egyes: igen, elméletileg 6 éves koráig nem kéne lovagolni a lovat. De ki vár addig? Sajna senki. A lovakat 2,5 éves korukban kezdik futoszárazni, 3 éves korukban lovagolják be őket. Ez így működik a gyakorlatban. Csak hogy ne legyél elveszve az elméletekben😁

2023. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

1es vagyok

Én inkább azt mondanám, hogy a többség nem vár. Nagyon sokan nem is tudják ezeket, de sokan nem erre vannak szocializálódva. Én ismerek olyan istállót (itt magyarországon), ahol várnak a felüléssel 5-5,5 éves korig. Addig pedig korrektül zajlik a földi munka, az átlagoshoz képest nagyon komoly feladatokkal, és működik. Nyilván anyagilag nem olyan kifizetődő, de fontosabb nekik a lovak egészsége és képzettsége.

2023. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És nem értem miért gondolod, hogy 'el lennék veszve az elméletekben'. Segítettem már többször csikót belovagolni, 3-4 éveseket. Tisztában vagyok vele (ahogy említettem), hogy mi megy a legtöbb helyen, de nem csak ez működik a gyakorlatban. Sőt, én azt mondanám, hogy a minőségi képzést kapott lovak (akik abban az istállóban kaptak képzést amit említettem) hamarabb értek el magasabb képzettségi fokra, mint akiket hamarabb kezdtek el belovagolni (földi munka nélkül, és itt nem a futószárra gondolok csak).
2023. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A lovamat 2,5 évesen kezdtük el belovagolni. Szakszerűen, nem csak futószár, mint említetted. És nagyon tehetséges és eredményes lenne ha versenyeznék vele. Az egészsége köszöni szépen tökéletes, szóval sztem mindegyik ló ha jól van tartva és 3 évesen lett belovagolva, simán vetéléshez a 6 évesen belovagolt társaival.
2023. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6!

Nagyon örülök, hogy egészséges a lovad. Nem is arra céloztam, hogy feltétlenül valami látványos baja lenne ezeknek a lovaknak. Első sorban arra gondolok, hogy nem mindegy, hogy 25 vagy esetleg 35 éves korig ilyen a ló. És valamilyen szinten egyénfüggő ez, de kicsit feltűnő, amikor 25-30 év felett még mindig gond nélkül (helyes munkában, nem futószalag szerűen) lehet oktatni a lovakon, és egyeseket közülük tapasztalt lovasok is fiatal lónak néznek.

2023. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ez így van.
2023. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lengőtaplas katonai bock nem lesz gond, mert pont az a lényeg, hogy kb szinte minden lóra jó, illetve a szélesebb talpak jobban oszlatják a súlyt, ugyanúgy, mint a western nyeregnél. Van ismerős aki wescoba lovagol telivért és köszöni szépen jól van a ló.
2023. febr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Katonai bock, de nem lengőtalpas. Gyűjtő vagyok. A lengőtalpas a 99M és a 35M nyergek. Ez fix talpas, gyakorlatilag olyan mint a német M25. Méretre jó a lóra,nem az a gond. Nehéznek találom a nyerget. Arra vagyok kíváncsi, hogy elbírja-e vagy sem.
2023. febr. 16. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!