Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A teliszilikonos, teligripes...

A teliszilikonos, teligripes vagy telibőrös gatya a jobb és miért? Mit, miért szerettek?

Figyelt kérdés

Ritkán veszek új lovasnacit, évekig is képes vagyok gyűrni az aktuálisokat, de most be kéne újítanom kettőt.

Eddig csak sima térdfoltos és telibőrös nacim volt. A bőröst sokkal jobban szeretem. Valamilyen “telit” akarok, mert szeretem ha tapad.

De melyik a legjobb? Telibőr, szilikon, vagy grip?


2023. márc. 3. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bőrös nacikat nem szeretem, bomlik a varrása és csúszik.

A teliszilikonos-teligrippes a kedvencem, mert tapad és jobban bírja (legalábbis nekem) mint a varrásosak.

Attól is függ ez, hogy milyen nyerget használsz. Ha a nyerged nagyon tapad, nem is feltétlen kell lovas gatya, de ha csúszik, akkor meg nagyon jól jön.

2023. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szilikonos nagyon jól tapad.

Viszont én nem szeretem ezeket amik így beleragasztanak a nyeregbe mert gyengül az ülés. Kezdő lovasoknál megfigyelhető hogy ha lekerul róluk a szilikonos nadrág akkor szétesik az ülésük

2023. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Két lovat lovagolok (nem sajátok és saját nyergem sincs), az egyik nyerge jobb, a másik kevésbé.

Én már nem vagyok kezdő lovas, de én is észrevettem, hogy a tapadós ruhák “ültetnek”.

2023. márc. 4. 01:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Szilikonosat használok. Nagyon jól tapad, és kényelmes is. Csak ajánlani tudom, strapabíró.
2023. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!