Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El szeretnék menni lovagolni,...

El szeretnék menni lovagolni, de nem tudom, milyen lábneműt és gatyát viseljek?

Figyelt kérdés

Egypár éve voltam lovagolni kb 5-ször, tehát nem vagyok profi lovas, de az anyagi helyzetünk miatt sajnos nem is tudnék rendszersen járni (nagyon max heti egyszer vagy egy hónapban 3-szor).

Szóval el szeretnék menni a közeljövőben lovagolni, de nincs hozzá megfelelő lábbelim, esetleg sportcipő, de abban meg előrecsúszik a lábam a kengyelben, jelenleg ez a tény tart vissza :/ -mert lovaglócipőt vagy csizmát nem tudnék venni (meg egy alkalomra szerintem nem is érné meg) Illetve lovagló nadrág híján mit viseljek? Mert a melegítőgatya varrásától nekem anno ilyen véraláfutásos lett a térdem



2013. aug. 18. 01:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sportcipő marad, ha nincs valami emeltebb talpú cipőd. Azért a néhány alkalomért igazad van, felsleges venni.

Nincs valami sztreccsnadrágod?

2013. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Októberbe én is szeretnék menni lovagolni mert akkor lesz a szülinapom.Majd anyut rábeszélem hogy vigyen rendszeresen.De nekem van kobakom,lovaglónadrágom is.Lovagló csizmát vagy cipőt nem használok mert MÉG nincsen lovam.Majd ha lesz veszek.De valami hosszú szárú cicanadrág megfelel lovagláshoz neked.Lábbelire menjetek el egy turkálóba és kényelmes sarkas cipőt vegyetek.Sportcipő,szandál nem jó!De legjobb valami lovaglónadrág lenne.Nem muszáj tökéletesen vadonat újat venni.Nekem is 2 lovaglónadrágom van.1 fekete és egy barna.Turkáló boltba vette anyu és olcsóbb is volt egy kicsit mintha a rendeltünk volna vagy elmentünk volna a Decathlonba.De ha az anyagiak is majd engedik akkor nézz körül itt. [link]
2013. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vastagabb, de nem bő szárú farmert. Ha nincs vastagabb farmered, akármilyen sima farmer is megteszi, de húzz alá mindenképp egy vastag térdzoknit, ez védi a lábadat. Sportcipő jó, vagy ha van olyanod, aminek kicsit emelt a sarka. Az a legfontosabb, hogy ne sajnáld a sáros, poros, homokos, trágyás, szalmás lesz, úgyhogy egy régebbi darabot javaslok :)
2013. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én anno télen a hótaposómban nyomtam. :) Nyáron marad az edzőcipő, meg kell tanulni, hogy ne csússzon bele a lábad a kengyelbe (ahogy azt is, hogy ne forduljon ki). Esetleg gumicsizma, de kegyetlenül bele fog párásodni a lábad.

Nadrág: cicanadrágot használtam és egy vastagabb anyagot varrtam a térdéhez (én anno farmeranyagot, mert bőröm nem volt kéznél). Télre már lett lovasnacim, kölcsönkaptam, de alapvetően télen valószínűleg felhúznék egy nem bőszárú farmert az összeeszkábált cicanadrágomra, bár a lovon úgysem fázik az ember. :)

2013. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyen cuccokra még én sem ruháztam be, pedig én rendszeresen járok. Egyelőre semmi bajom a farmerrel, sose tört fel, én teljesen jól érzem magam benne. Tehát szerintem is simán nevezz ki egyet erre a célra. Lábszárvédőt (valami olcsóbbat) viszont mindenképpen szerezz be szerintem. Aztán ahhoz felvehetsz bármilyen edzőcipőt. Teljesen megfelel a célra :)
2013. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát cicagatyàm nincs, meg sportcipőből is csak olyan van aminek nincs sarka (nike). Ezek fényében nem tudom, mi lesz... :/
2013. aug. 18. 12:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Amint megtanulod rendesen tartani a lábad, nem fog számítani, még ha mezítláb lovagolsz is.:D Nem fog előre csúszni.

Anno én is egy nike edzőcipőt hordtam, semmi bajom nem volt vele.

Most már ott a csizma is, de azt ilyen melegben nem veszem fel szívesen. :D

De mint már feljebb is írták vegyél egy lábszárvédőt (chaps) Nagy Lovasba már van 4000 alatt is. Tehát, ha szétnézel valami egyéb oldalon (apród,jófogás, vatera, stb) még ezalatt is találhatsz.


Én pl most vettem vateráról egy iszonyat jó western kantárt, azt mondták ugyan, hogy nem volt használva, de ennyiért, ha volt is megérte.:)


Más. Mekkora lábad van? Körbe kérdezek lovas körökben hátha van valakinek kinőtt/felesleges. Akkor csak postát kell állnod. :)

2013. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Használtan elég olcsón lehet lovas cuccokat venni. Én mondjuk vagy 10 évig úgy lovagoltam, hogy semmilyen lovas felszerelésem nem volt, de csak kényelmesebb abban.

cicanacit lehet használni lovaglónaci helyett a nagy melegben, vagy egy rugalmasabb, szűk szárú farmer.

Cipőt én anyum kiszanált utcai cipőjét használtam, jó néhány évig. Gumicsizmát ne vegyél :)

2013. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy az öltözék hiánya ne tántorítson el. :)

(Én írtam a farmerrel foltozott cicanacit)

De akkor menj simán farmerben, ha az nincs. És a lábszárvédő tényleg nagyon jól jön! Ez például egy nagyon gagyi, viszont arra a pár alkalomra bőven elég, amire hordani fogod: [link]

2013. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mindíg cicanadrágban és olcsó edzőcipőben, vagy tornacipőben lovagoltam. Nem volt vele semmi gond, azon kívül, hogy egy-egy sárosabb terep után a kukában végezte a cipő..
2013. aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!