Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lótartás már tényleg “minden...

A lótartás már tényleg “mindenkié”? Egy átlag, dolgozó ember megengedheti magának? Vagy még mindig a gazdagabb rétegek kiváltsága?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja, nekem is van egy itt a panelban.
2023. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha alapból minden hónapban tudsz nélkülözni kb. 100.000 forintot, és van heti legalább 3-4 napon 3-4 óra szabadidőd, és van tartalékban min. 1 milliód váratlan orvosi kiadásokra, akkor, igen, megengedheted magadnak.
2023. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Középosztálytól felfelé szerintem simán belefér. Értelemszerűen aki létminimumon tengődik és hónapról hónapra él annak nem fog beleférni - bár ismerek ilyet is, viszont ők azóta elkezdtek ezzel pénzt is keresni.
2023. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem van lovam, több is az havonta, mint 100.000 #3-as. Mondjuk függ attól, hogy hol tartod, mit veszel neki, mire használod.

Inkább csak az érdekelt, hogy ezt ennyire könnyű lenne ma már kivitelezni? Rengeteg lótartó van, szinte egyre több. Meg is kaptam már másoktól, hogy ez mindneki sportja lett.


#1 a panel nem akadály, van bértartás. 🤗

2023. ápr. 25. 14:00
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát elég drága hobbi nem egy hörcsög szóval aki garzonban lakik annak nemigen van.
2023. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocs, de ez megint egy fura nézőpont. Én pl garzonban élek, de van havonta 150 körül egy lóra, úgy, hogy nem is keresek irdatlan sokat. Csak ketten élünk itt, bőven elég a garzon. Amit meg rezsin megspórolsz…
2023. ápr. 25. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem engedheti meg magának egy átlag dolgozó ember. A legtöbb embernek nincs ennyi fölös pénze havonta egy hobbira, függetlenül attól, milyen lakásban él.
2023. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az megengedheti, akit eltartanak (szülő, férj stb), ráér max részmunkaidőben dolgozgatni és a teljes fizetését a lóra költeni.

Akinek nincs jóval átlag feletti keresete és teljes állásban dolgozik (netán gyereke, párja vagy csak szimplán barátai vannak, akikkel találkozni is akar), annak nem lesz elég ideje a lóra. Ha meg nincs idő, fizetni kell valakit, aki foglalkozik vele, edzi, ellátja, ami komoly plusz kiadás a lótartás általános költségei mellett.

Felnőttként ez nem laza buli egyáltalán, hanem nagyon komoly felelősség és anyagi teher is.

Gyerekeknek is csak a tehetősebb családok tudnak lovat venni.

2023. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem ott van a baj, hogy "mennyibe kerül a lóetetés", mert régen, mikor ezerszer nyomorultabban éltek a népek, akkor is voltak lovak a háztájnál, hanem ott van a baj, hogy hely kéne hozzá. A régi világban pár marék falusi ember jutott sok száz négyzetkilométerre, ellegelt a ló bárhol, eltartotta magát, azt kész. Ma, amikor a fél emberiség társasházi lakásokba szorult, és napi több órás ingázásra is még csilliárdokba kerül egy akkora kertes ház, hogy három tuja ha elfér benne, és közben az összes közlegelőt magáévá tette néhány Mészáros-féle alak, ahol még a túrázóra is rálőnek, igenis el van lehetetlenülve a lótartás, tehéntartás, stb. azok számára is, akiknek még úgymond lenne rá pénze. Tessék szétnézni a tájban, van pár tucat ember, akik ilyen földesúri birtokokat / komplett téeszeket vettek maguknak, azt ott azoknak lehet lovászatot nyitni, meg lekeríteni maguknak a fél megyét. Átlag halandónál már ott megállna az egész, ha épít egy istállót az udvarában, elárnyékolja vele a szomszéd kertjét, azt fel is van jelentve. Aki nem a lovászatból él, az nem engedheti meg magának, hogy az egész életét, munkáját, családja munkáját, iskoláit hátrahagyva valami tanyára költözzön, ahol lovat tarthat.
2023. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyjából 80-90 ezer ló van. Ugye sokszor több ló van egy tulajdonosnál. Te valószínűleg pont olyan réteggel találkozol, ahol sok a lótulajdonos.

Szerintem pedig pont egyre inkább a kiváltságosabbak hobbija ez, ahogy maga az állattartás is. Tápok ára, állatorvosi költségek folyamatosan emelkednek, a legtöbb ember fizetése pedig nem.

2023. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!