Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Przewalski vadló lehet...

A Przewalski vadló lehet olyan szelíd, mint egy házi ló, ha fogságban születik és nevelkedik? Ha rendszeresen emberek gondozzák?

Figyelt kérdés

#vadló #Przewalski vadló
2023. máj. 23. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem, maga az ember is évtizedeket fektett bele a háziasításba. A mai emberi gondozás inkább elbutítja az állatokat a tartás minősége miatt. Csak nézd meg az állatkerti állatok többségét, hogyan viselkednek(ez nem a jó hatás). Nincs motívációjuk, minden eléjük van tolva , teljesen ki vannak szolgáltatva. Pl: az elefánt agyar vadászat miatt, a fiatal elefántok egy része agyar nélkül születik, hogy megvédjék magukat a vadászoktól. Ennek az evoluciós változásnak a kezdete kb 60 évre vezethető vissza.
2023. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Max megszokja az embert, de igazi háziasításhoz (ami több mint a sima idomítás) több generáció szelektív tenyésztése szükséges.


Egyébként #1:


“Pl: az elefánt agyar vadászat miatt, a fiatal elefántok egy része agyar nélkül születik, hogy megvédjék magukat a vadászoktól. Ennek az evoluciós változásnak a kezdete kb 60 évre vezethető vissza.”


Ez igaz, de egy kicsit félreérthető (ha valaki nem érti annyira az evolúció működését). Úgy írtad mintha ez valami tudatos folyamat lenne, de nem az. Arról van szó ,hogy az orvvadászok levadásszák a nagy agyarú elefántokat ezért azok nem tudnak szaporodni. Így csak a kis agyarú és agyarnélküliek maradnak. Majd jobb híján levadásszák a kis agyarúakat is s emiatt csak azok tudnak szaporodni amelyikeknek alapból nincs agyara. S ha ez folytatódik akkor előbb-utóbb teljesen megszűnnek az agyaras elefántok.

Amúgy 60 év egy apró villanás, vagy még annyi se evolúciós távlatban. Főleg ilyen lassan szaporodó fajoknál mint az elefántok. Viszont mivel a “szelekciós erő” igen nagy ezért hamar látható a hatása. Ez bizonyos szemszögből inkább közelebb van a mesterséges tenyésztéshez mint a természetes evolúcióhoz.

2023. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én csak úgy értettem, hogy hagyja magát simogatni, gondozni (pl körmölés, állatorvosi vizsgálat), nem agresszív, nem fél az embertől stb.
2023. máj. 23. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő a bizalom és pszichés logikai összekötés, szerintem bizonyos ellátások és cselekvések intézhetőek felé. Ha gyakran etetnéd a kezedből, ugyan azzal a kezeddel elfogadná az érintést egy idő után.
2023. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!