Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Végbél kifordulása, mi lehetet...

Végbél kifordulása, mi lehetett az ok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szombaton történt, a szomszéd bácsi lovának (noniusz kanca) kifordult a végbele. Jó 2 tenyérnyire. Körbe telefonálgattunk, nagy nehezen találtunk egy doktornőt, aki házhoz jött, elbódította a lovat, és bevarrta a végbelét. Kímélni kell a lovat 1 hétig, azt mondta. Kérdeztük, hogy mi lehetett az oka, hogy kifordult a végbél, azt mondta nem tudja, lehet megerőltette magát (csak kocsizik, nem hátas ló). De ez kitárt, ugyanis csak egy fél kocsi szénát húzott előtte való nap, semmi megerőltetés nem volt a dologban. Volt már egy probléma mentes vemhesség, most 7 éves, egy teljesen egészséges lóról van szó egyébként. Járt már így valaki? Mi okozhatta vajon? Többször is előfordulhat ez? Köszönöm a válaszokat, én egyébként nem értek a lovakhoz, csak szegény szomszéd bácsi nagyon aggódik, nehogy máskor is előforduljon :( így itt próbálkozok, hátha tudtok tippeket, tanácsokat adni.

2023. júl. 11. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ez a szomszéd bácsi a szöveg nekem kicsit gyanús, de mindegy is, most nem ez volt a kérdés. Nekem viszont tényleg a barátnőméknél történt az eset, hogy ellés közben fordult ki, nem is kis rész. Elpusztult a kanca…
2023. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Takarmányozási hiba is okozhatja.

Az is, ha nem iszik a ló eleget.

Ezt így távolból, hasraütésre nem lehet megmondani. Nem tudom, milyen orvos járt nála, hogy nem mondott semmit... egy alaposabb vizsgálat nem ártana annak a lónak.

2023. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ne legyen gyanús, ha az én lovam lenne, azt írtam volna, de nincs, és nem is értek hozzájuk, csupán segítek a szomszéd bácsinak (nagyon idős) a helyi állatorvost is hívta, de nem tudott segíteni, így megkért engem, hogy keressek valakit, nem ért a telefonhoz, nem tudott volna segítséget kérni. Segítjük őt, ingyen kaszálhat a területünkön, az ügyeit mi intézzük, stb. Tudom nem ez a lényeg. Sokadik orvos volt aki kijött vasárnap a lóhoz, egyébként teljesen egészséges, elvileg nemrég volt vérvétel is, ennyit tudok.
2023. júl. 12. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!