Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes lónál kinek mi vált be?

Kehes lónál kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. Fél éve lett kehes a lovam. A tünetek enyhítésére valakinek van valami bevált módszere esetleg gyógyszere? Köszönöm szépen a normális válaszokat. :)



2023. júl. 20. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Szia, nem vagyok profi, sőt nem is vagyok annyira tapasztalt. Szerintem a légút tisztítós (Vagy ami arra jó) Horselyx-et kipróbálhatnád. Remélem valamennyit segítettem. :)
2023. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nem sokat segített.

Köszönöm a választ <3

2023. júl. 20. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Étel vizezése,homok fellocsolása.
2023. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ridegtartás! Én ugyan nem Magyarországon élek, de tavaly augusztusban vittem át másik lovardába a kehes lovamat. Régen már pár méter ügetés után is fulladt, az orrlyuka 0-24 ki volt meresztve, sípolt levegővételnél, az egész teste belemozdult a levegővételbe. Aztán az új helyen sokkal jobban lett, majdnemhogy "hegyi levegőn" van egy legelőn. Homok nincs a területen, csak fű és fák. Mostmár csak néha fullad be, a többi lóval rohangál minden nap, és egyáltalán nem vészes a fulladása. Sajnos nekem sok időbe telt, mire kifogtam ezt a jó lovardát, előtte bokszban és karámban volt szegény. Szóval én mindenképp a legelős ridegtartást ajánlom. Az enyém régebben kapott hörgőtágító folyadékot, amikor nehezebb napokon fulladt, de mostmár csak vitaminkeveréket kap szénapellettel.
2023. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ridegtartás is segít
2023. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. júl. 21. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Fitocavallo gyógynövényes termékeit merem ajánlani. Illeve gőzölt vagy áztatott széna (ezt magatoknak tudjátok csinálni), legelő, pálya locsolása, lehetőleg pormentesebb környezet.

Ismerőshöz időnként kijár egy nő sóterápiát tartatni a lovának.

2023. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!