Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan mondják a kengyel hosszát?

Hogyan mondják a kengyel hosszát?

Figyelt kérdés
Szóval járok egy ideje lovagolni, és kérdezték tőlem akik szerelik fel a lovakat, hogy milyen hosszú a kengyelem, én meg csak egy nem tudommal feleltem. De igazából nem tudom, hogy hogyan kellene mondanom a kengyel hosszát. Szóval nekem “egy tekerés”. Szóval a kengyelhosszom azt így kell mondanom vagy valami mást? (no hate eléggé kezdő vagyok, meg nem nagyon értek még a felszerelésekhez szóval lehet hülyeséget kérdezek)

#lovaglás #kengyel #kengyelhossz
2023. júl. 28. 00:21
 1/3 anonim válasza:
61%

A legtöbb kengyelszíjjon meg vannak számozva a lyukak. Ha esetleg azon a kengyelen is vannak számok amit te használsz akkor figyeld meg a legközelebbi lovaglásod után hogy melyikbe van bedugva az övhöz hasonlító kis csat (bocsánat nem tudom hogy ezt hogy hívják, de remélem látni fogod hogy mire gondolok). Ezt a számot mondd legközelebb.

Találkoztam már olyannal is hogy vannak akik beszínezik a lyukakat. Amikor néha én szereltem fel gyerekeknek akkor volt hogy centiben mondták meg hogy mekkorára állítsam (szerintem ez nem a legjobb módszer).

Sokféleképpen meg lehet mondani hogy mi a méreted, szerintem az lesz a legjobb ha valakit megkérdezel onnan, hogy mire gondolnak, ott mi számít méretnek. Vagy megtanulhatod beállítani magadnak. De nyugodtan beszélj az edződdel, vagy kérj segítséget ott bárkitől! Biztos segíteni fognak.

(Remélem nem írtam hülyeséget, én tényleg úgy láttam ezt a kérdést, hogy ahány farm annyi szokás)

2023. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csuklódtól a hónaljadig - mi legalábbis így tanultuk (és én a mai napig igy állítom be magamnak)
2023. júl. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben kiderült. Egy tekerés legfelső. :)
2023. aug. 2. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!