Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok! Vélemény...

Kezdő lovas vagyok! Vélemény a helyről? Segitseg!

Figyelt kérdés

Tegnap voltam eletem elso lovaglasan es nem futoszáron voltam de ezen kivul minden ugy ment mint ahogy kell. tartast gyakoroltunk, tornagyakorlatok,egyensuly, lepes meg tanügetés a kis kör pályán azzal a kapaszkodoval csak eppen futószár nelkul. itt gyk-en mindenki azt mondja hogy ez lehuzas meg stb..

ora vegere kengyelt is kaptam es a nagyobb palyan gyakoroltam az iranyokat megallast illetve elindulast. en nem tudom nekem ugy tunt hogy figyelnek ram mindig mondtak hogy mire figyeljek es nem eroltettek semmit , viszonylag a tobbihez kepest olcsobb hely de nagyon ugyes lovasokat kepeznek es nem a penzre/ pontosan idore megy, sok figyelmet kapunk de kicsit ezek a kerdesek megijesztettek hogy megsem jo az edzo/ hely. hozza tennem hogy azt mondtak hogy jol megy kezdohoz kepest es amig nem lattak hogy valami hibak nelkul / jol nem megy addig nem mentunk tovabb a kovetkezore. elvileg elso oran nemkene kengyellel dolgoznunk es foleg nem futoszar nelkul(de a kis kor alaku helyen tehat nem szabadon) a gyk szerint :D valaki elmondana a velemenyet?



#kengyel #rossz edzo? #futoszar
2022. júl. 11. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha a ló az edző hangjára megbízhatóan megáll, elindul, lassít, gyorsít, stb., akkor nem kell futószár.

Szerintem amíg biztonságban érzed magad és úgy tapasztalod, hogy figyelnek rád és fejlődsz, maradj itt.

2022. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! minden rendben ment szinte a legbiztosabb loval kezdtem es nagyon jól nevelt (vagy hogyan mondják) :D
2022. júl. 11. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Valószínűleg körkarámban vagy, amiből a ló nem tud veled kijönni, elrohanni stb., így ez nem feltétlen gond, ha jól képzett és megbízhatóan reagál a segítségekre. Nekem ami kicsit gyors, hogy már az első órán felvittek a pályára irányítást, megállást, elindulást gyakorolni, hiszen ilyen gyorsan még nincs meg a megfelelő egyensúlyod, érzésed, mozgáskoordinációd, hogy korrekten tudd gyakorolni és kivitelezni ezeket, de nem voltunk ott, nem láttuk hogyan történt, lehet, hogy csak egy kis ízelítőnek szánták. Minden oktató, edző, ló és lovas más, nem lehet mindent ugyanúgy csinálni. Nem feltétlen baj, ha Ti eltértek a sémától, amíg az szakszerű és biztonságos, illetve figyelnek rád.

2022. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem hangzik rossz helynek egyáltalán :) Hajrá
2022. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2022. júl. 11. 15:15
 6/9 A kérdező kommentje:
illetve ezt a nagy palyas reszt nem ugy kell elkepzelni hogy bedobtak a kör karámba fel orara es menj a nagyba hanem csak izelitonek mikor mar megtanultam az iranyokat meg allitast stb egy 15 percre a vegen kimentem es edzo kerte hogy menjek korulotte 2 kicsi es 2 nagy kort, egyedul egy embert tanit egyszerre szoval nem volt mas rajtam kivul akire figyelt:)
2022. júl. 11. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

ahogy előttem is írták, ha figyelnek rád, minőségi az oktatás, biztonságban érzed magad, akkor el ne menj onnan. ritka sajnos a jó lovarda, ahol tényleg figyelnek az emberre és lehetőleg a lóra egyaránt.

nem baj, ha nem a hagyomány szerint köröztetnek unásig a futószáron, se a ló ízületeinek, se neked nem jó a rád nehezedő centrifugális erő miatt. engem még anno úgy oktattak kezdőként, hogy egy karámban vezetgettek a lóval, szárat nem foghattam. csukott szemmel kellett ülnöm és megérezni a mozgást, elkapni a ritmust. közben persze kapaszkodtam még az elején, és rengetegszer kinyitottam a szemem. irányváltásokat, iramváltásokat kért a lótól az oktató, hol elfordultak hirtelen, hol ügetésbe váltottak, hol ügetésből megálltak, sosem tudtam mi lesz a következő mozdulat. örökké hálás leszek ennek a gyakorlatnak, olyan ülésbiztonságot adott, mint semmi más. és egyszer nem estem le a folyamat során.

ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell mindig a megszokott módszerhez ragaszkodni. ahogy ahhoz sem, hogy mindig balról üljünk fel (most csak egy példa). a lónak is meg a felszerelésnek, főleg a kengyelszíjnak jó, ha váltott oldalról használjuk.

2022. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen rendben van a hely ha körkarámban voltál az teljesen jó nem feltétlen kell fotószár. én még olyanról nem hallottam hogy kengyel nélkül kell kezdeni de ha nem könnyűügetsz akkor igazából jobb is mert nem kell a kengyelre is figyelned. az hogy felvittek a nagypályára megosztó mert álltalában első néhány órán nem engednek el futószárról vagy körksrámból, de elég sok megbízható iskolalóvan aki már ammyira befásult hogy ugyse fog semmit se csinálni csak azt amit az edző kér tőle, és ha végig rád figyelt az edző ezzel sincs semmi gond, további sok sikert
2022. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy én első órámon egyből nyeregben, kantárral, körkarámban mentem futószár nélkül, és mégis megtanultam lovagolni:) nem mondom, hogy ahol én kezdtem a legjobb hely, sőt…de elmondásod alapján ahova te jársz az korrektnek tűnik. Ha elégedetten távozol, úgy érzed fejlődsz, szivesen jársz oda, akkor nem tudom mi a gond. Ha meg nem vagy elégedett, keress másikat.
dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!