Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy reagáljam le ha a ló nem...

Hogy reagáljam le ha a ló nem megy előre ha kérem?

Figyelt kérdés
Az egyik lovunk nagyon lusta és mivel régen nagyrészt kezdők lovagolták vagy kocsizták, nem reagál nagyon a csizmasegítségekre. Eddig is nagyon hajtós volt de mivel párszor rá lett hagyva ez a viselkedés most nagyon rászokott hogy mikor nincs kedve menni akkor nem megy. Főleg ebben a melegben. És hiába csizmázom vagy pálcázom, nem is reagál rá csak legyökerezik a lába és áll egy helyben. Földről vezetés közben is sokszor csinálja ezt. Megpróbáltam vele terepre is menni, hátha azt jobban fogja élvezni de többi ló nélkül nem volt hajlandó kimenni. Na most, nyilvánvalóan nem vagyok egy profi lovas se egy szakértő de jelenleg csak én tudom lovagolni/mozgatni. Ha semmi más nem jön be, hívok edzőt de elég szűkös a keret mert felmentek az árak szóval lehetőleg azt mellőzném ha van más megoldás.
2023. aug. 9. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnék először földről együttműködési szándékot kialakítani nyomás engedéses feladattal, elindulással, megállással, hátralépéssel, kövesse le a mozdulatokat. Itt megtanulhatja a pálca szerepét is.

A lényeg az, hogy meg akarja érteni és csinálni amit szeretnél tőle. Nem kell nagy feladat legyen, a mentalitását kell megfordítani. Ezután ugyanezt lovassal, mellé földről támogatva, majd ha biztos a tudása meg lehwt próbálni csak hátról. Fontos, hogy mindig üléssegítséggel indítsunk, azután pedig finom másodlagos segítségekkel.

Ezzel elérhetjük, hogy a ló is megértse, nem végigerőszakolni akarjuk rajta a feladatot, hanem együttműködést kérünk.

Minél apróbb elemekre bontani minden folyamatot, ha valahol elakad a ló, visszalépünk alapozni és utána próbáljuk újra.

Sokat jutalmazni pihenéssel, simogatással, kedves szavakkal.

Ha növelni kell a másodlagos segítség erejét azt érzelemmentesen, határozottan.

Így a ló érezni fogja, hogy amit csinál az következménnyel jár, de nem ellene irányuló cselekvés, nem fogja személyes sértésnek venni.

Nem szabad hagyni hogy ő mozgasson téged, mindig te őt.

2023. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen korrekt amit az első írt, de kizártnak tartom, hogy a kérdező ezt mindenféle hozzáértő segítség nélkül végig tudná oldani illetve sajnos szerintem pontosan nem is érti miről is beszéltél. Most itt nem leszólni akarom a kérdezőt, de látszik, hogy hiányos a tudás es sajnos egy hozzáértő szakember kellene ehhez a lóhoz akitől nem mellesleg te is sokat tudnál tanulni.
2023. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat úgy akartam írni; hogy meg tudná oldani!
2023. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!