Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ebből lehet probléma, nem baj...

Ebből lehet probléma, nem baj ha ezt vásárolom?

Figyelt kérdés

Nemrég kinéztem a lovamnak egy nyerget,amely talán megfelelőnek bizonyulhat, hisz kimondottan széles marvasa van, és az ára is megfizethetőnek tűnik számomra. Annyi a baj, hogy a lovam marvas mérete kb. 36-37 cm (eleve teltebb típusú, de egy kicsit súlyosabb is az átlagnál), maga a lovacska olyan 140-145cm magas körüli.

Szóval egy haflingi alkatú kislóról beszélek,picit túlsúlyosabb de nem olyan vészes szerintem, igyekszem hetente többször is mozgatni.

A kérdésem az volna, hogy jelenthet-e problémát ha megveszem a 34es marvasú nyerget a 36-7-8as marú lovamra?

Előre is köszönöm a normális, segítőkész válaszokat.



2023. aug. 15. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyomni fogja. Nyeregemelő meg hasonló dolgok ebben az esetben nem segítenek. Ez olyan mintha te vennél a 39-es lábadra egy 36-os cipőt de raknál bele tömést amitől az alapból kicsi hely mégkisebb lesz. Ha kételkedsz benne hívj nyergesmestert ő tutibbat mond, át tudja neked alakítani és hasonlók.
2023. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2023. aug. 15. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok. 37-es marvas kéne a lovamra, de 34 a legnagyobb, amit találok. Január óta non stop nyerget keresek. Az én lovam meglehetősen túlsúlyos, szóval inkább kicsit próbálom lefogyasztani először földimunkával, minthogy rátegyek egy olyan nyerget, ami nem jó rá. Az már csak ráadás, hogy egészségtelen neki mind a túlsúly, mind a nem illeszkedő nyereg.
2023. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire extrém széles, akkor inkább csináltass rá nyerget.
2023. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!