Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebayen vásárolok egy régi...

Ha ebayen vásárolok egy régi használt hangszert amerikából paypal-al, tegyük fel 1500$-ért (amiben benne van a szállítási költség), az probléma ha ennek csak a teljes ár 1/3-a van a számlán amit hozzá csatoltak?

Figyelt kérdés
Épp a VÁMhivatel kezeli és el kellett küldenem nekik az utalási bizonylatot és a rendelés-visszaigazolást mennyire gáz, hogy akitől vettem csak 500$-os számlát adott a termékről?

2016. febr. 2. 17:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Már csak azért is érdekel, mert 27% ÁFÁ-t is kell fizetnem. Remélem ez nem a teljes összegre vonatkozik, amiben bennevan a szállítás is meg minden... elég őrültség lenne.
2016. febr. 2. 17:45
 2/19 A kérdező kommentje:
sorry a helyesírási hibákért, csak nem figyeltem.
2016. febr. 2. 17:46
 3/19 anonim ***** válasza:
Azért a fináncok nem teljesen hülyék ám. Pont az ilyen stiklik kiszűrése miatt kérik be a bizonylatokat. És de, az áfa a teljes összeg után fizetendő (ár+szállítás).
2016. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
A szállítási díj nem számít bele az értékbe, de nyilván ez csak egy apró összeg amúgy is, nem a kifizetett pénz kétharmada. Gondolom, akitől vetted, neked akart segíteni azzal, hogy kevesebbet írt a számlára. Nem tudhatja, hogy nálunk a NAV képes magánemberek ilyen értékű vásárlásainál is utánakutakodni, hogy tényleg ennyiért vetted-e. Kevésbé bizalmatlan országokban egyszerűen elvámolják a számla alapján. Hogy ilyenkor mi van, azt nem tudom, elvégre nem te tehetsz róla, hogy mennyiről adott számlát. Szerintem legfeljebb kifizettetik veled az Áfát és a vámot a teljes összeg után.
2016. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

hát ha a telejes össze után kéne, akkor inkább visszaküldeném a feladónak. így is a szállítás majdnem a fele volt a teljes árnak.. egyelőre azért is várok, mert most azt vizsgálják, hogy lehet olyan fa is van a hangszerben aminek a kereskedelme ma már tiltott(brazil rózsafa). elvégre ez egy 30 éves hangszer..

akárhogy is végződik, ha mégtöbb pénzt kellene fizetnem, visszaküldöm. és kell vissza minden pénz amit kifizettem.

2016. febr. 2. 18:17
 6/19 A kérdező kommentje:
g
2016. febr. 2. 18:17
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezekkel a költségekkel nem ártott volna előre kalkulálni, mielőtt megrendeled a hangszert. A mi lelkes vámosainknál elég optimista hozzáállás azzal számolni, hogy majd megelégednek a számlával, amit a csomagban találnak, és nem néznek utána, valójában mennyit fizettél az eladónak. A többit már az eladóval kell megbeszélned, bár ha a hangszer árát vissza is adja neked, kétlem, hogy az oda-vissza szállítás díját is átvállalja. A NAV meg nem foglalkozik visszaküldéssel, amit nem veszel át, azt megsemmisítik.
2016. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
most azért megfogalmazódik bennem pár keresetlen szó..
2016. febr. 2. 18:35
 9/19 anonim ***** válasza:

7-es jól leírta. És a szállítás ára is beleértendő, ott van leírva a posta honlapján. Tökmindegy ki szállítja.


Azt mondom, ha ekkora összeget kifizettél egy gitárért, akkor ne hagyd veszni, hacsak nem fölösleges pénz volt. :/

2016. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
azért azt nem vagyok hajlandó elhinni, hogy pl az amerikai áfát, ami gondolom benne van a hangszer árában még újra ki kelljen fizetnem a magyar áfa miatt..
2016. febr. 2. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!