Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaskocsi, hintó stb...

A lovaskocsi, hintó stb húzása nem kinzás a lónak?

Figyelt kérdés
Üdv mielőtt valaki elsüti,. tudom ma már nem ezeken közlekedünk javarészt. Régen viszont ezt tették, ill vidéken még látni szekereket vagy miket idős bácsival, (vagy nem időssel 😎), múltkor is mikor kirándultunk csendesebb eldugottabb vidéki út szélén mendegélt a szekér vagy mi a neve. Szóval ezeknek a húzása nem kinzás a lónak? ESETLEG a nagyobb hintóké, vagy olyan kocsiké amikkel régen jártak? (bár úgy tudom túrista látványosságként ma is fel lehet ülni ilyenre , amcsi videókon láttam) köszi
2023. aug. 16. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem benne van a ló ösztönében de nem biztos meg nem annyira kínzás mert te döntöd el ha arra akarod e használni hogy viszi a szekeret
2023. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

Hát ez inkább attól függ hogyan bánnak a lóval. Az nyilván bizonyos szinten kínzás ha egy (vagy több) lóval többet húzatnak mint amennyit “kényelmesen” elbírnak és még hajtják is őket. Mármint rendszeresen.

Másfelől a lovak igen erős állatok. Könnyen lehet amit te sokallasz azt az adott ló nagyobb erőlködés nélkül húzza. Egy átlagos szekér is ilyen. Szerintem nem kínzás ha nincs túlhajtva az állat, odafigyelnek rá.

2023. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

Nem kínzás, normális keretek között, ugyanis egy ló tömege egy kisebb személyautóval egyenlő.

Ha megfelelő tisztelettel bánnak vele, egy lónak csak játék.

2023. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Ő is szívesebben heverészne, mint dolgozna, akárcsak te vagy én, de a szekérhúzás alapból nem kínzás. Nem szabad túlterhelni az állatot vagy túlhajszolni, megfelelően kell bekötni és normális terepen menni vele. Ezzel gyakorlatilag ő is megdolgozik a betevő falatért, hiszen a lótartás nem olcsó mulatság és lehet a gazdája ilyen plusz bevétel nélkül nem tudná megengedni magának a tartását.
2023. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
MIndenkinek köszi, és ugyan ez a helyzet mondjuk a hintóval is? (tudjátok amikkel régen jártak, olyan filmekbe lehet látni amik régi korba játszódnak, na 1 olyan hintó vagy mi azért elég termetes egy szekérhez képest..) Tudom ma már nem járnak hintón max látványosságként tehát a kérdésem itt lehet múlt idejü, kinek mi tetszik, az se volt kinzás mikor a gazdagék hintóját kellett húzni?
2023. aug. 16. 17:12
 6/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%
Hontóval is ugyan ez a mese. Legyen megfelelő arányban a ló/ lovak ereje és a húzandó rakomány (ez esetben hintó), na meg rendes bekötés és járható út s akkor minden rendben. Talán egy átlag hintózás nem is volt olyan megterhelő mint egy átlagos szénás szekerezés mivel a hintó inkább “úri hóbort” volt tehát nem jártak túl rossz utakon s nem is volt megpakolva annyira. Míg falusi szekerezésnél bizony előfordult ,hogy a jól megrakott szekeret rémálom utakon kellett elhúzzák. Nagyapámnak s apámnak még voltak érdekes esetei, mi már nagyjából kimaradtunk az ilyenekből. Természetesen a lovak nem haltak bele vagy sérültek meg maradandóan, de sokszor nem élvezték az is biztos.
2023. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Háziasított állat, csinálja, amire tanították. Tegyük hozzá, azért gazdag ember volt, akinek lova volt, főleg, ha kettő. A paraszt ekéjét-kiskocsiját inkább az ökör húzta. A lovakkal meg amúgy is sokkal többet kellett foglalkozni, nevelni, belovagolni. Huszár a lovával közelebbi kapcsolatban volt érzelmileg sokszor, mint a feleségével.
2023. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Azt is tegyük hozzá, ha egyszer elindul a ló a lovaskocsival, akkor már van benne lendület, így jóval könnyebb húznia.
2023. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, akkor ez kb nem volt/ nem kinzás a lovaknak?
2023. aug. 16. 18:28
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

#9 Nem. De menj el egyszer egy sétakocsikázásra, és nézd meg, a kocsis hogyan viselkedik a lovakkal, beszélgess vele lovakról. Nemhogy ha egy tulajjal, hanem egy sima hobbilovassal beszélsz lóról, megtanulod, mit is jelent tisztelni, szeretni egy állatot. Apám kutyatenyésztő, ebben nőttem fel, de az sem fogható ahhoz, ahogy lóval bánik az ember.

Nem is véletlenül. Már elég, ha elolvasod Gulliver utazásait, nem véletlenül a lovaké volt a lovak országa, nem más állatról írták.

2023. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!