Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak tudnak szeretni?

A lovak tudnak szeretni?

Figyelt kérdés
Tudnak őszintén, tiszta szívből szeretni, barátságot érezni valaki iránt? Vagy csak a ménes tagjaként veszi gazdáját is akivel x idő óta együtt van, és tudja a helyét: a gazda dominánsabb nála. ??
2010. okt. 15. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos tudnak. Nézz a szemébe és már az is sok mindent elárul!
2010. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Éppen úgy,ahogyan a kutyák is,a lovak is tudnak ám szeretni.
2010. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tök átlagos, inkább kiváncsi a tekintete. Odajön, babrál velem, nyalogat, néha kicsit nyerít ha jövök
2010. okt. 15. 22:01
 4/18 anonim válasza:
0%

Nos, az igazság az, hogy a lovak nem túl intelligens állatok, inkább csak azért tűnnek okosnak, mert engedelmeskednek az embernek. Ezt ugyanabból az okból teszik, mint a kutyák, akik szintén nem valami nagy észkombájnok: Az evolúció során abba az ekológiai fülkébe léptek be, hogy embernek tetsző dolgokat csinálnak, és cserébe nincsenek kitéve akkora veszélynek, mintha a vadonban élnének.


Azok az állatok, amik igazán intelligensek: Macskák, majmok, varjak, nemigazán az emberbarátságukról híresek...


Az, hogy meg tudnak-e szeretni... hát inkább úgy fogalmaznék, hogy az fejlődött ki bennük, hogy jó érzés legyen számukra, amikor embernek tetsző dolgokat tesznek. Ez azért alakult ki, hogy ösztönözze őket az "emberbarát" viselkedésre, és ezáltal a túlélésre.

2010. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te elég nagy retard vagy... Ha szerintem a macskák okosabbak a kutyáknál, akkor gratulálok magadhoz, inkább meg se szólalj... Tudnak a lovak szeretni, vannak őszinte érzéseik.
2010. okt. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Tudnak szeretni. Csak szerintem pont az egyik olyan háziállat a ló, aminek rettenetesen nehéz és időigényes kivívni a szeretetét, és a tiszteletét.
2010. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

"Ha szerintem a macskák okosabbak a kutyáknál,"


Nem szerintem, hanem elismert zoológusok szerint. Már kb. a 70-es évektől vannak egyre fejlettebb tesztek amivel meg tudják mérni, hogy mennyire intelligens egy állat, és elég érdekes eredmények születtek pl. az, hogy a kutyánál nemhogy a macska, de még a disznó is okosabb!

2010. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen lehet igazán mély barátság ember és ló között és nem csak a dominancia miatt.


Amúgy a macska igen is intelligens állat, mert ha nem kap kaját akkor keres, vadászik magának stb. Ha egy kutya nem kap kaját csak tehetetlenül nyüszít esetleg kukázik.

2010. okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:53

Jézus te nagy okos!! -.-"

látnád a lovamat, milyen okos! ma kikötöttem, és amikor megunta az állást, elkezdte kioldani a csomóra kötött kötelet!! <- szerinted ez mi, ha nem okosság?

Nem intelligensek??

Akkor pl. mégis honnan tudja mikor milyen kedvem van, amihez igazodik?

Hogy tanítom meg neki az ágaskodást, a spanyol lépést, ha nem okos, nem intelligens?


Többieknek köszi a választ!

2010. okt. 16. 18:48
 10/18 anonim válasza:
70%
Persze h tudnak szeretni(L)!!! Az én lovam minidg kimutatja nálam !!! És komolyan elég az hha csak a szemébe nézel !
2010. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!