Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen összefüggés van önmagun...

Milyen összefüggés van önmagunk szeretete és aközött, hogy mások tudnak-e minket szeretni?

Figyelt kérdés
Azt mondják,ha magadat nem szereted,más sem fog. Számomra ez irracionális,hisz attól még szerethet más,hogy magam nem szeretem magam. A másik ember érzelmi viszonyulás nem tőlem függ. Ez az én meglátásom.
2011. okt. 14. 07:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%
Jó a meglátás.
2011. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Saját belső érzelmeink, gondolataink kisugároznak belőlünk, amit (ha nem is tudnak megfogalmazni a körülöttünk élők) érzékelnek rajtunk. Ha nem vagyunk harmóniában önmagunkkal, a világgal, akkor ők ugyanezt fogják (nem tudatosan) akaratlanul is visszasugározni felénk.

Ezért először békélj meg önmagaddal (vagyok, amilyen vagyok!), utána könnyebben tudsz elfogadni másokat is, és ezáltal mások is olyannak fognak elfogadni, amilyen vagy, és azért fognak szeretni, ami valóban szerethető benned!

2011. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Viszonylag rendebn vagyok magammal. Nem is akarok tökéletesen okés lenni önmagammal szemben.
2011. okt. 14. 08:58
 4/34 anonim ***** válasza:

igen ez így van,szerethet más,csak azt te nem fogod tudni élvezni,ha te nem szereted magad,mivel ez elzár más szeretetétől is.ha nem szereted magad nem fogod tudni befogadni azt a kis napsugarat sem amit más adna.

meg gondolj arra,hogy a legtöbb ember eleve elzárkózik attól akinek kiül az arcára,hogy nincs harmóniában önmagával,utálja magát.talán mert azt gondolják magukban,"ennek problémái vannak az életével,akkor biztos problémás ember lehet,nekem ilyen társaságra nincs szükségem".

2011. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én ilyen vagyok,se több,se kevesebb. Bár ezt a többi ember nem tudja (vagy nem akarja) elfogadni. Lehet,hogy csak a rossz hangulatom miatt írok ilyeneket,de lehet,hogy nem. Én is szerethető ember vagyok,a csudába is.:)
2011. okt. 17. 09:43
 6/34 anonim ***** válasza:
Énszerintem ez olyan dolog, mint az önbecsülés. Ha magadat nem becsülöd, akkor más sem fog. Ugyanígy van ez a szeretettel is. Ha becsülöd magad, nem adod könnyen magad, büszke vagy képességeidre, tulajdonságaidra, stb. Nagyra tarod magad, ugyanúgy mint amikor szereted magad. Esetenként azt kapod, hogy önző vagy. De ha szereted magad, szeretni fognak, így önző lényként. Bonyolult ez, énsem értem miért van. Talán amit a 2. írt, azért...
2011. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
A párom tudja, hogy nem vagyok megelégedve magammal és így is szeret. Tény, hogy szoktunk néha balhézni de csak azért mert nem vagyunk egyformák, de nem szakít velem és én se vele, mert szeretjük egymást és lehet néha egymás idegeire megyünk, mégis amit ismerünk a másikból és amilyen jó tulajdonságai vannak, az ér annyit, hogy együtt maradjunk.
2011. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Mindegy.Lesz majd valahogy.
2011. okt. 17. 12:04
 9/34 A kérdező kommentje:
Bizakodom,hátha tudna valaki szeretni. Nagyjából rendben vagyok magammal,nem hányom el magam,ha tükörbe nézek. Ennyi elég is szerintem.
2011. okt. 17. 12:12
 10/34 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem elég, ehhez még kell, hogy párosuljon egy jó belső is, és akkor elég lesz.:)
2011. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!