Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a lovat ügetésben...

Hogyan kell a lovat ügetésben elindítani?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 17:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Megpöckölöd az oldalát.
2023. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Adsz rá gyújtás!
2023. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

:D bocsi ènis csak “viccelni jöttem”

Most eszembejutott vagy 1000 fèle

“Hà,Gyà,à,hee,hò,hò,nyà…”-zàs :D

🤣🤣🤣🤣 most belegondolva…rengeteg fèle gyùjtòhangot hallottam màr… :D gondolom màs is ígyvan ezzel..

2023. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk a “gyàà”-t sokszor hallom mikor mondjàk hogy “igyààl” ès csak a “gyà”t hallom meg
2023. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Először elsődleges segítséget adsz (lóról ülés, földről testbeszéd), és ha a ló nem reagál követik ezt a másodlagos segítségek (pl. Csizma, pálca)
2023. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Elkezded 2 csizmával szorítani az oldalát, addig fokozod a szorítást, míg nem indul ügetésbe. Ha nem elég erős a csizmád adsz neki egy kis pálcát, plusz egy kis hang segítséget.

Amúgy miért kérded? Nincs edződ? Egyáltalán be van lovagolva a ló? Ismeri a jeleket?



5-nek: a csizma, testsúly, kéz elsődleges segítség, a pálca, sarkantyú másodlagos

2023. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 6os!

Igen, régen én is úgy tanultam, ahogyan te, de azóta rengeteg új tapasztalatot szereztem, szakembernél tanultam tovább, és észérvekkel meggyőzödtem arról, amit leírtam.

Az ülés azért elsődleges, mert azt nem tudom megszüntetni, azzal folyamatosan jelzel. Így 'engedni' sem tudsz (mint szárral).

Ezért a másodlagos segítségeket ( csizma, szár, pálca, hang, minden egyéb) lehet fokozni és megszüntetni is.

Ez akkor fontos, ha szeretnél tudni kizárólag üléssel lovagolni.

2023. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!


Félfelvétel - csizma szorítás finoman a ló mindkét oldalához - és kicsit engeded a szárat. Egy képzett ló ettől üget.

Ha nem, akkor ehhez jön a pálca, és csettegni is.

2023. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Na amit itt néhány kommentelő leírt pont ezek miatt kellene egy edzőt/ szakembert megkérdezni erről. És nem arra gondolok, hogy néhányan jöttek vicceskedni az elején. Hanem sajnos akik itt előttem szóltak és azt hiszik milyen jól tudják ők is keverik a szezont a fazonnal életükben egy szakkönyvet nem fogtak a kezükben, szakemberrel nem beszélgettek erről. Ez a legnagyobb probléma manapság. És az ilyen emberek adják át a hamis tudást.
2023. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

"Hanem sajnos akik itt előttem szóltak és azt hiszik milyen jól tudják ők is keverik a szezont a fazonnal"


Ezt nem tudom honnan szeded. Ilyet nem állított senki, egyetlen hozzászóló sem.


"életükben egy szakkönyvet nem fogtak a kezükben"


Bocsi, de lovagolni nem szakkönyvből kell megtanulni....

2023. szept. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!