Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlásnál miket vegyünk...

Lóvásárlásnál miket vegyünk figyelembe a lovon?

Figyelt kérdés
Úgy alapból, hogyha megvizsgáljuk, és ha ráülünk, kipróbáljuk. Miket vegyünk figyelembe mindkét esetben?

2023. okt. 1. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy olyan-e amilyet keresel. Azt, hogy milyet keresel, te tudod.


Ezen felül vigyél magaddal egy állatorvost is és kérjél tőle adás-vételi szakvéleményt, ebbe benne van, pl a röntgenezés is.

2023. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmes-e, mennyire/hogyan van belovagolva, milyen temperamentumú, vannak-e rossz szokásai, biztonságos-e a szintedhez képest, hogyan tudtok együtt dolgozni... Rengeteg mindent kell figyelembe venned, azt ajánlom, próbálj ki többet akkor is, ha már az első nagyon jónak tűnik, bármikor visszamehettek hozzá. Amikor az első lovamat vettem a gyerekkori edzőm kísért el, és már a legelső lóba beleszerettem, magamtól megvettem volna, de ő hideg fejjel megállapított mindenféle apróságot, ami miatt nem volt nekem való. Mindenképp vigyél magaddal egy tapasztalt embert, aki tudja milyet keresel.
2023. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Tudd, hogy mire kell a ló, ill. milyen (igás vagy hátas) ló kell!!!

Esetleg fogatban is és nyereg alatt is tudjon dolgozni. Ez lenne az első.


Másik: Kipróbálás nélkül nem veszünk lovat.

Viszünk magunkkal állatorvost, de az edződ is jó, ha elkísér (ebben az esetben Ő is próbálja ki a lovat).


A ló temperamentuma fontosabb, mint a küllem...

A rossz szokások - ha vannak - az állatorvos előtt nem nagyon maradnak rejtve.

Belovagoltság szintje is lehet kardinális kérdés, ha nem vagy tapasztalt lovas..... egy akaratos, önfejű, félig belovagolt ló rémálommá is válhat + veszélyes is lehet!

2023. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!