Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karácsonyra akarunk lovat...

Karácsonyra akarunk lovat venni a húgomnak. Hogyan lehetne ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

A húgom 15 éves, 7 éve lovagol, 3 éve versenyzik. Az edzője szerint született tehetség, és elegendő lenne a tudása egy saját lóhoz. Szóval a kérdés nem az, hogy legyen-e lova vagy nem, az már el van döntve.


A szüleink vennék persze, de szeretnék segíteni nekik legalább a kitalálás részében. Karácsonyra szeretnénk a lovat a húgomnak ajándékozni, de meglepetésnek. Egyszerűen semmi nem jut eszembe, hogy ezt hogyan lehetne kivitelezni. Mert nem szeretnénk “csak úgy” venni egy lovat, nehogy az legyen a vége, hogy nem jó neki, nem illenek össze, stb. Vagyis meg kellene néznie, de akkor hogyan? Tudom, hogy nem muszáj meglepetésnek lennie, de mégiscsak jobb lenne. Arra gondoltam, hogy az edzőnkkel elmennénk lovat nézni és azt mondom, hogy nekem kell, de az lehet, hogy túl átlátszó.


Bármilyen ötletet szívesen fogadok! Persze az lenne a legjobb, ha csakúgy ott állna karácsony reggelén az udvarban vagy a lovardában, de ez sajnos nem egy mese… De valami hasonlót szeretnénk meglepiből összehozni.


Előre is köszi :)



2022. szept. 12. 16:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg az lenne a legjobb, ha előre megbeszélnétek, hogy tervezel egy ilyen ajándékot, úgyhogy ismerkedjen lovakkal, nézzen ki magának, járja körbe, stb.


Akkor ki kell számolni az allattartas költségeit, stbstb..

2022. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, mennyi a rendelkezésre álló pénz?


És hány évre van meg a lótartás havi fix költsége? Azt ki fogja állni?

2022. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Tegnap volt egy lovas kérdés, havi 100k szintű a költség, még akkor is, ha saját istálló van... Bértartásnál még több... Állatorvos, kaja, stb. stb.
2022. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem én fizetem, nem is a húgom, hanem a szüleink. Nem én találtam ki a ló ötletet és a pénz nem is az én dolgom. Mi havonta egyébként 200 k-t számoltunk lótartásra, a ló ára is elég magasra felmehet. De nem ez a kérdés. Én is lovaglok, tudom, milyen költséges. Ötleteket kérek, nem lebeszélést, nem is költségvetést.
2022. szept. 12. 16:45
 5/28 anonim ***** válasza:
15%

Aha... havi 200 mellényzsebből....


Ja, hogy Rockefellerék ifjú sarjai érdeklődnek itt a GYK-n..?

Én kérek bocsánatot... :-D

2022. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Hat pedig be kell avatnotok, mert muszaj, hogy meg a vasarlas elott kiprobalja a lovat.

Szerintem eppen eleg meglepetes lesz az neki, ha a szuleid elmondjak, hogy vesznek neki egy lovat.

2022. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

Úgy lehetne kivitelezni a ló vásárlást, hogy elmész pénzzel a zsebedben és kifizeted a lovat, amelyik tetszik.


Majd haza viszed és ráköltöd az életedet is a fenntartására, amíg csak él.


Ennyire egyszerű.

2022. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Jajj istenem, azért nem haltak ki még a lovak, fent lehet őket tartani :D

Nyilván két felnőtt ember ki tudja matekolni, hogy telik e rá.


A meglepit passzolom, olyan ló nincs eladósorban amit rendszeresen lovagol?

2022. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ti zseniálisak, miből gondoljátok, hogy a szüleim nem tudják fenntartani. Nem fogok itt magyarázkodni, mert semmi közötök hozzá, hogy mennyit keresnek a szüleim vagy mennyit tudnának egy lóra költeni. Higgyétek el, nem azért találták ki, hogy mi meg éhenhaljunk. Nem egy gyerek szeretne lovat venni, hanem két felnőtt, ajándékba a lányuknak… Tisztában vannak ők is a költségekkel. Pont eléggé benne van az egész család a lovas témában. Csak az érdekelne, a meglepetés részét hogyan lehetne kivitelezni?


6,8 Köszönöm, hogy legalább ti normálisan tudtatok válaszolni. Sajnos a lovarda nem adná el a lovat, amit a legtöbbet lovagol, már megérdeklődtük.:(

2022. szept. 12. 18:58
 10/28 anonim ***** válasza:
35%

9: megfizettek egy lovászfiút a lovardából, hogy áldozza be a Szentestéjét, és az előre megállapodott időpontban, mikor nálatok gyertyagyújtás van, bekopog, és odavezeti a lovat a húgotokhoz.


Szeirntem 100 rugóért bevállalnak egy ilyen mutatványt.. .:)

2022. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!