Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Telivért el tudtok képzelni...

Telivért el tudtok képzelni western lónak?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Nagyon. Nem western nyergekkel meg kantárokkal felszerelt lovat kell elképzelni, hanem egy mezőn alacsonyabb amerikai lófajtákkal. Fontos, hogy sötétpej és brindle, nem hercegnőló. Nem lógna ki nagyon?Kelet-Texasi mezőn. Ott se csak appaloosák meg quarter ék, nyilván néhány magasabb bértartott ló is van.
2023. okt. 3. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teliver labak nem igazan terepre valok. Tul sok a varatlan lyuk a fold alatt lako allatok miatt a texasi semmi kozepen.

A versenyistallok lovait sohasem tartjak ridegtartasban, meg az ugeto vagy poroszka lovakat sem, amig versenyeznek, de a tenyesztoknel is kulonleges banasmodban reszesulnek a teliverek.

2023. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát mit értesz western lovon, kérdező?


Western stílusban lovaglást vagy esetleg végeznél is vele valamilyen western - munkát (cutting, ranch sorting....)


Valójában minden lovat meg lehet tanítani - valamilyen szinten - western dolgokra.


A telivért is meg lehet tanítani a roll back -re, vagy a spin-re, de soha az életben nem fogja úgy csinálni, mint a quarter, aki viszont erre született.


Western képzést viszont adhatsz a telivérnek is...

2023. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#2

"Western képzést viszont adhatsz a telivérnek is..."


...legfeljebb ket honap mulva viszed a vagora, mert a labai, a terde, a csipoje tobbszorosen porclevalt es torott es visszafordithatatlanul tonkrement annyira, hogy szerencsetlen lepni sem tud. A teliver - a VALODI teliver - csontvaza es testfelepitese "papirbol" van egy befogott musztang vagy egyeb "vad" lovakhoz kepest (amikbol a valodi western lo lesz)

2023. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

3 - as!


Én nem arról beszéltem, hogy pl. barrel racing - ben kerülj hordót a teliverrél, vagy reining - ben indulj el.....akkor igen, akkor tényleg tönkremennek...elég hamar.


De pl. a Halter vagy a Performance - számokban akár még lehetne is...

2023. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem lehetne. Performance szamokban valo felkeszules alatt ket honap mulva vagoba kerulne, hogy ne szenvedjen tovabb.

A Halterekben pedig a kutyat sem erdekelne, mert egy western lovat akaro texasi nem fog egy, meg hus-vago-lonak sem ertekelheto/tarthato papirlovat megvenni vagy legalabb felpontozni. A teliver az teliver, nemes, kifinomult lo, egy adott celra tenyesztik evszazadok ota, es nem alkalmas teher/munka lonak.

Ez kb olyan, mintha egy afgan agarat akarnal a betorok ellen hasznalni. Igen, ugat, es van negy laba, es valoban kutya, de ezenkivul semmilyen modon, egyaltalan nem jo arra celra, amire akarnad hasznalni.

2023. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne tessék veszekedni! Írtam, hogy elméleti kérdés, nem valós ló. De olyan telivér elméletben is, akinek az anyja pályáról jött ló, de az apja ősei generációk óta ridegtartásban mezőn él.
2023. okt. 4. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Azt a lovat, aminek a barmelyik felmenoje nem tiszta teliver, azt mar nem nevezzuk telivernek, aminek az osei generaciokon keresztul barmilyen masik fajtaval keveredett. Barmelyik teliver mindket szulojenek a szarmazasa viszavezetheto kell legyen kizarolag telivereken keresztul kb 250 evvel ezelottig. Nem vicc, nezz utana. Ma mar DNS vizsgalatokkal vegzik az azonositast, de 50 evvel ezelott is a minimum volt a vervizsgalat a szarmazas ellenorzesehez.

Egy teliver anya+barmilyen fajtaju apa csikoja nagy valoszinuseggel lesz sokkal alkalmasabb barmilyen western-betanitasra anatomiailag, mint egy tiszta teliver.

2023. okt. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ezt nagyon jól tudom. Az apja is telivér (különben a gyermekére se mondtam volna azt) csak olyan amelyik nem versenyez, hanem egy telivérménesben él mezőn
2023. okt. 5. 06:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog menni, gondolod másnak még nem jutott eszébe rajtad kívül sok és jó belefektetett munkával westernre képezni egy olcsó telivért (vagy haflingit, vagy ügetőt, vagy mittudoménmit) a többmilliós quarter-horse helyett? Próbálkozások voltak, és pici trail-be még jó is lehet, reiningben már nem lesz olyan, marhás számokban kizárt, arra születni kell. Tök mindegy legelőn volt-e tartva, az a genetikát nem írja át.

Te gondolom abból indulsz ki, hogy ránézésre hasonlítanak, meg finomítottak is telivérekkel a QH fajtán, de az régen volt, ez két tök más fajta. Ilyen alapon egy spanyol ló alkalmasabb lenne marhás számokra.

Texasi mezőn terepezni egy-két órát meg egy csacsival is lehet, de annak meg semmi köze a western lovagláshoz.

2023. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!