Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miről szól az otthoni lótartás...

Miről szól az otthoni lótartás? leírás

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valamivel olcsóbb, mint a lovardai bértartás, viszont sokkal időigényesebb.

Szóval:


Széna mellett mi az, amit adni kell nekik enni? Zab, árpa, stb. Ezek mind a kötelezők közé tartoznak? Illetve, milyen módon adjuk nekik? (mennyi vízzel kell felönteni, az etetés előtt mennyi idővel?)


Ha napközben legelőn vannak, viszont a karámjukba is szabadon bemehetnek, akkor érdemes használni önitatót? Megtudják tanulni, hogy az innijük nem a legelőn, hanem a karámjukban van?


Állatorvosnak havonta kell jönni megvizsgálni a lovakat? Illetve féregtelenítésen kívül mit vizsgáltassunk még meg rajtuk?


Érdemes patkót rakatni a patájukra? Körmölés elég, ha 8 hetente történik?


Két herélt, vagy két kanca jön ki jobban? Illetve egy herélttel és egy kancával mi a helyzet közösen?


Melyik hónapban érdemes előre megvenni a szénát, szalmát, "gabonákat" hogy télen ne kelljen rengeteget fizetni értük?


Egyelőre ennyi jut eszembe, ha van, amit kihagytam, tudatosítsatok vele nyugodtan, vagy rosszul írtam valamit, illetve nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire is nehéz otthon tartani egy lovat.

A szavazás csak egy egyszerűsítés, ha valaki nem szeretne részletes választ írni. :D

Köszönöm előre.



2023. okt. 8. 09:38
A kérdező szavazást indított:
Nagyon nehéz.
Nehéz.
Nem olyan nehéz.
Könnyű.
Nagyon könnyű.
17 szavazat
 1/2 anonim válasza:

Szia,

Én mindenképp azt ajánlom ha ennyi kérdésed van, hogy látogass el lovardákba és nézd meg, hogy hogy működnek ezek a dolgok. Ettől függetlenül megpróbálok válaszolni.


1. Ez teljesen ló és tartásfüggő, minden kiegészítő különböző dolgokra jó. Mi a lovainknak nem nagyon adunk mást mint szénát, mert nincs rá szükségük, de ez nem minden lóra igaz. Általában nem kell sok víz a felöntéshez, kivéve a pelleteket amihez viszont annyi víz kell, hogy bőven ellepje és körülbelül fél órával a kiosztás előtt.


2. Igen meg tudják tanulni, de figyelni kell, hogy legyen elég hely, nehogy elkergessék egymást.


3. Általában akkor kell állatorvost hívni ha valami probléma van, például ha nem eszik rendesen akkor lehet hogy reszelni kell a fogát. Erről viszont nem tudok sokat mondani.


4. Mi nem szeretjük annyira a patkót, de ez is attól függ, hogy hol és milyen mértékben vannak igénybe véve. Mi 6 hetente hívunk körmölőt.


5. Ezt nem lehet így megmondani, teljesen lófüggő, hogy kivel barátkozik, bármelyik nemmel kijöhetnek jól.


6. Erre nem tudok választ adni, bocsánat, de úgy tudom, hogy nyár elején.


Remélem tudtam valamennyit segíteni, deszerintem mindenképp kérdezzz utána lovardákban vagy szakemberektől. Sok szerencsét ;)

2023. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy segítettél és leírtad a dolgokat részletesen. :D

És azoknak is köszönöm, akik szavaztak.

2023. okt. 8. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!