Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 100 kilós nőként megtanulhatok...

100 kilós nőként megtanulhatok lovagolni vagy ez túl nehéz egy lónak?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, jó a fizikai állóképességem, viszont sajnos 100 kg vagyok.

2023. okt. 14. 03:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Én is pont annyi kiló vagyok. Én nem nyaggatnám a súlyommal a lovat. Biciklizek...
2023. okt. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Bárki bármit is mond, semmi az egy lónak. Tanulj nyugodtan.
2023. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Hidegvérűn mindenképpen. Régen a páncélos katonák is lóra ültek. Lehetőleg ne melegvérűre ülj. Egy gidrán nem biztos, hogy elbírna.
2023. okt. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Az miért is nem opció, hogy lefaragsz legalább egy huszast abból a mázsából?
2023. okt. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tanulhatsz lovagolni, de olyan lovon, aki elbír téged. Valószínűleg egy hidegvérű, vagy erős csontozatú, jó izomzatú ló.

Viszont nem tudom milyen a kondid, ha simán elbírod magad, akkor hajrá, de ha a lóra is nehezen húznád fel magad, akkor érdemesebb előtte ráedzeni, mert a lovaglásnak erőnléti követelményei vannak, minél hamarabb meg kell tanulni nem krumpliszsákként lobogni a ló hátán, ami egy kis súlyú lovasnál is nagyon fontos, ehhez pedig izomzat kell.

2023. okt. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Régen, amíg nem voltak kukásautók, lovaskocsival vitték a szemetet és a sittet is. Beton törmelékekkel púposra pakolt kocsit húzott egy ló, ami több tonna. 100 kg szerintem fel se tűnik neki. Nem egy gyenge állatról van szó.
2023. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7!

Valóban, de a lovaskocsi teljesen más tészta. Gondolj bele, nem hiába hordod te is például a földet talicskával, nem valószínű, hogy azt a tömegű bármit elhordanál a hátadon, amit húzva-tolva sokkal könnyebben megteszel.

Ezen felül pedig a lovaglás (a ló hátról való mozgatása) komplex biomechanikai folyamat, ami során rengeteg kárt lehet okozni a lónak még kis súllyal is, főleg, hogy erre inkább érzékenyebb, ezekre a dolgokra könnyebben tanítható lovakat használnak, amelyek sérülékenyebbek lehetnek, mint egy kocsisló. Persze ehhez az is hozzájárul, hogy itt a ló hátának hatalmas szerepe van, ami elég érzékeny terület.

2023. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

6-os, te is elhúzod a megrakott bevásárlókocsit, de a hátadon cipelni nem bírnád. Teljesen más erők hatnak ilyenkor teljesen más pontokra.


Kérdező, ha meg akarsz tanulni lovagolni fogyj le minimum 20 kilót, ha nem többet. Sok helyen kb 80 kg a határ sok helyen.

Persze, lenne olyan ló, ami elbírna, de általában ezek nem iskolalovak, és nagyon ritka, hogy ilyen lovakat is tartsanak lovardában. Plusz egy ló nem ló, több lovon kell megtanulni a lovaglást.

2023. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

A betontörmelékek elhúzása egy példa volt arra, hogy nem egy gyenge állatról beszélünk.

Talicskás példánál maradva, mennyi lehet megpakolva? 50-60 kg? Aki ennyit nem bír el a hátán, ott problémák vannak. Aki betonozott már otthon, az cipelt cementes zsákokat is. Vállon kettesével gond nélkül cipelhető. Több viszont nem a súlya miatt, hanem a fogása miatt nem.

2023. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

120 kilós barátodat elbírod a nyakadba ülve ugyanaddig, ameddig elhúzod talicskában is?


Amúgy mi van veled, hogy egyszerű fizika nem megy??

2023. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!