Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az igaz, hogy ha az állatokat...

Az igaz, hogy ha az állatokat vályúból itatják, először a lovakat kel megitatni? Ha látják, hogy más állat (tehén, szamár) is ivott belőle, akkor már nem hajlandóak abból inni? Vagy ez csak legenda?

Figyelt kérdés
Olvastam is, hallottam is, de nincs olyan ismerősöm, aki első kézből megerősítené, vagy cáfolná.

#lovak itatása
nov. 23. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a lovak különösképpen finnyásak, ha ivóvízről van szó. Szeretik, ha friss és tiszta. Ha nem az, akkor való igaz, hogy inkább nem isznak belőle. Simán elképzelhető, hogy nem isznak abból a vízből, amibe már a tehén és a szamár is beleivott. De nem azért, mert "látták", hanem mert érzik az ízén vagy a szagán, hogy a víz nem friss és nem tiszta.
nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
nov. 23. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:
6%
Még egymás után sem iszik két ló ugyanabból a vízből.
nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Elsővel teljesen egyetértek, viszont az előttem szólóval nem. Egymás után mindig isznak nálunk a lovak akár vödörről van szó akár kádról. Nagy legelőkön is egy, két itató szokott lenni és szoktam belőle inni egymás után természetesen. Szerintem is inkább onnan ered a “legenda”, hogy a lovak tényleg rendkívül finnyásak és bármi probléma van a vízzel akár szennyeződések kerülnek bele akár az illata miatt is nem ihatnak belőle.
nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!