Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nyerget válasszak?

Milyen nyerget válasszak?

Figyelt kérdés

Az elsődleges szempont, az lenne, hogy a ló hátának jó legyen.

Tudom, hogy a legjobb nyereg, az ami jól illeszkedik, de mégiscsak, milyen fajta?

Gondolkodtam western, cseppentő-féle, bock, váznélküli, túra, távlovas, spanyol, angol univerzális vagy díjlovas nyergekben is.


Jelenleg az alany heti 4-6-szor kb 40-60 percet van lovagolva. Melegebb időben (tavasz-nyár-ősz eleje) ez nagyjából duplája. Ez főleg pályamunka, szlalom, garázs, egy kis cavaletti mert jó a hátának, és ehez hasonlók. Nagyritkán megihletődök és ugrok vele kb 30 centiket. Ha összejön a társaság, szintén főleg a nyári időszakban 1-3 órás terepek.


Úgyhogy az lenne a kérdés, hogy ha maga a nyereg jól illeszkedik a ló hátára, akkor melyik típus a legideálisabb?


Nem szívesen raknék rá 10-12 kilónál nehezebbet, tekintettel léve arra, hogy alig tudom rárakni, és szerintem csak "feleslegesen" cipeli pluszba.


A ló testalkata nem szélsőséges, fiatal még, a hátának izmoltsága nem 100%, de erősen dolgozva van rajta.


Személyesen amilyen nyergekben ültem, azok néhány univerzális és alsókategóriás westernnyeregben kimerülnek. Nekem egy óra után egyik se volt már kényelmes. Most főleg szőrén, vagy hát western alátéttel ülök rajta, ami nem a legjobb megoldás hosszútávon, de ha egyszerűen nincs rá olyan nyergem, amit nyugodt szívvel rárakok. Az univerzális ami van olyan iszonyat kényelmetlen nekem, a nagy térdtémaszok miatt, mintha nem is lovon ülnék. A westernje, meg kicsit orrabukik.


Nincs keret 400+ezres nyeregre, de jobb esetben valami olyat szeretnék, amit nem kell 10 év múlva kikukáznom.



jan. 28. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg egy túranyereg? Idomítani is lehet benne, ha úgy an, akkor kisebbet ugrani, terepezni.
jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
hat mivel azt mondtad hogy a nagyon nagy terdtamaszt nem szereted ezert en a dijlovas nyerget nem mondanam(persze ha egy nagyon jot talalsz akkor az nagyon kenyelmes tud lenni es idamitani is az a legjobb) a turanyeregbol nem hinnem hogy talalsz olyat ami tenyleg kenyelmes is. ezert en az angol ugro nyerget javasolnam abbol nagyon sok fele van. konnyu elegans es nagyon kenyelmes siman lovaglasra es terepre egyarant, idomitasra is tokeletes viszont nagyon fontos hogy milyen a markaja mivel a dechatlonos es egy rosszabb fajta stubben egy remalom. en a prestige italia, cwd, amerigo,kentaur,antares,bruno delgrange,stb ajanlanam lehet olcson in kapni pl.: norton,henri de rivel. en most talaltam a legjobb baratnomnek rengeteg nagyon kenyelmes nyerget 150 000 forintert meg kevesebbert is. a krauszcentralt es a facebook csoportokat kell aktivan nezni es szuper dolgokat leket talalni :) remelem tudtam segiteni
márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!