Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy válasszak tökéletes...

Hogy válasszak tökéletes nyerget a lovamra?

Figyelt kérdés
Minden tipp érdekel, alapból egy alacsony maru,szelesebb hátú lipicairol van szó,de a hirdetéseket bújva már osszezavarodom. Pl hirdetnek egy 32 es markamraju nyerget, a másik meg 30as, de a 30as szelesebb,mint a 32es. Ezekből a tőszavakból mit gondoltok milyen markamra illene hozzá? Köszönöm.

#ló #nyereg #markamra #nyeregválasztás
2019. ápr. 23. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a markamra méret, annál szűkebb, ezáltal magasabb. Egy martalan, kis marú lóra 32-33 körüli markamra lesz jó. De keress egy használt nyergest, aki kimegy, és ránézi a lóra, elmondja mire kell figyelni (pl. Krausz centrál).
2019. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet leírni, és te sem tudod csak ezek alapján megtudni melyik a jó nyereg. A markamra méretén kívűl még nagyon sok mindennek kell passzolni. Én is azt ajánlom hívj ki egy hozzàértőt, aki akár több nyerget is kihoz és megnézi melyik lesz a jó a lovadnak. Egy nem megfelelő nyereg tönkre teheti a lovat, nem szabad spórolni rajta. Egy jobb nyereg kiszolgálja a lovat egész életében egyébként, ha vásárlás előtt állsz én inkább egy márkás, hasznàlt nyerget ajánlok egy “olcsó”, új nyereg helyett.
2019. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasonló véleményen vagyok, nem ganyi kategóriák között nézegetek. Csak felmerült bennem, hogy talán az eladó sem tudja mit árul milyen lora, ezáltal a vásárlót is bezavarja.
2019. ápr. 23. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Ebben igazad van, próba nélkül (csak ajánlásra) nem szabad megvenni, mert sokszor ők se tudják milyen a nyergük valójában. Vagy azt hiszik az ő hasonló paraméterű lovára is jó volt, közben meg nem csak nem vette észre.

2019. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!