Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van-e erre szakszó, illetve...

Van-e erre szakszó, illetve fajtafüggő-e?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy mintha bizonyos lófajták (pl.: lovaglásra használt) nyaka/torka alapból "meredekebben" indulna a szügyükből (kép: [link] ), még más, főleg tehermunkára használt lófajok lejjebb, tarják a fejüket/nyakukat (kép: [link] ) Ezt valóban tudja befolyásolni a munkájuk (pl: a teherlovak így nagyobb erőt tudnak kifejteni), vagy alapvetően ehhez nincs köze a genetikának?

febr. 9. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom megnyitni a képeket, nem tölti be.

De gondolom a nyakillesztésről és fejtűzésről beszélsz. Tudja befolyásolni a munkát. Például egy magas fejtűzésű lónak sérülékenyebb a tarkórész, míg egy alacsony fejtűzésű lónak nehezen nyúlik a tarkórész, nehezebben enged tarkóból.

febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Nem mindig!

Bizonyos fogat lovak (mint például a fríz) felkapja a fejét a magasba, sőt, nagyon ritkán tapasztaltam olyan fogatlovat, ami inkább lefelé tartja, régebbi időkben nagyon preferált volt, hogy a fogatlovak felfelé tartsák a fejüket, ezért erre is voltak tenyésztve. A lovaglásra használt lovak nagyon tarkák, ameddig például egy arab ugyanúgy felcsapja a fejét, mint ahogy te mondtad, más típusú lovak, mint például az amerikai quarter-ek szinte mindig lefelé tartják a fejüket.

Ez természetesen nagyon függ a lovaglásától is, vagy hogy mit használsz hozzájuk. Egy jól mozgatott ló szépen lefelé tud kerekedni fajtától függetlenül. Vannak külön eszközök is erre, hogy lejjebb tartsa a ló a fejét, mint például a martingál.

márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!