Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaknál mi a "szakszó" a...

Lovaknál mi a "szakszó" a szürkére?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy fehér ló nincs, mert az szürke. (ha nem albínó)


De hogy hívják a "tényleg" szürke lovat?


2018. febr. 6. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van deres, és szürke ló. A derestől abban különbözik, hogy a színes és fehér szőrök nem egyenletesen vannak elosztva a testen, almázottság is gyakran előfordul.

A szürkére nincs "szakszerű" szó. A szürke ló szürke ló, ha deresre gondoltál, akkor pedig az:) Keress rá neten szürke és deres lovakra, aztán tudni fogod melyik az.

2018. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ezt érdemes végigböngészned :)

2018. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Lovaknál nyiiihaha.
2018. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szürke ló, az szürke ló. :D


A deres az nem önálló szín, a táplálék tartalmától, mennyiségétől függően megjelennek a lovon világosabb foltok, sok kicsi, és nem egyértelműen hófehér foltok, csak világosabbak. De ha az étel mennyisége, minősége, bármije változik ezek a foltok eltűnnek.


Amúgy meg ha nem lovakhoz értő emberek körében mesélsz, akkor ha egy általuk fehér lóról mesélsz, akkor mondd azt, hogy fehér, de a lovas nyelv ezt szürkének nevezi. Így ők is okosodnak, és nem hiszik azt, hogy szürke lovad van, pedig fehér. :) Vagy ha nem bonyolítod túl, egyszerűen fehéret mondassz.

2018. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Egy kicsit hülyén fogalmaztam meg, a "sötétszürke" színre gondoltam


[link]


mert ugye a szürke az ez:


[link]

2018. febr. 7. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a sötétszürke is gyakorlatilag szürke. Szép kis fiatal arab telivér, pár év és hófehér lesz.
2018. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!