Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz egyensúllyal túlsúllyal...

Rossz egyensúllyal túlsúllyal lovaglás?!

Figyelt kérdés

Rettenetesen rossz az egyensúlyom, volthogy kérték hogy forduljak el a nyeregben másik irányba menet közben de nem mertem. 10kg van rajtam kb de kiskoromban mindig megaláztak mert nem tudtam felhúzni magam a nyeregbe, ezért abba is hagytam a lovaglást. 10 év után újra nyeregbe ülök csütörtökön.

Van félnivalóm?

23/L



márc. 25. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem jó ötlet. Keress más sportot és mikor már rendeben vagy, akkor jöhet a lovaglás.
márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Az az aranyszabály, hogy a lovas súlya legfeljebb a ló testsúlyának a 20%-a lehet.


Egy átlagos paci minimum 600 kiló, tehát 120 kilóig oké vagy, felszereléssel meg mindennel együtt.


Simán jó vagy. Annyi a lényeg, hogy rendes edződ legyen, aki ugyan lök rajtad néha, de nem is feszegeti túl a határaidat.


(Én régen elég vékony voltam, de gyengék voltak a karjaim, így én se tudtam felhúzni magam. Párom meglehetősen túlsúlyos, de közben izmos is, ő nevetve felhúzza magát. Nem ettől függ, ne hallgass a hülyékre - ők már elfelejtették, hogy ők is voltak kezdők, vagy épp sosem voltak a te szinteden sem)

márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Én állítólagos koordinációs zavarral lovagoltam, aztán koriztam. Meg se lett volna szabad tudnom állni a jégen, ahhoz képest egyszerű figurákat be tudtam mutatni (azoknak az alapverzióit amit a tévében is látsz). Szóval hajrá! Amikor regisztráltál a lovardába meg kellett adnod a testsúlyod, ha nem kellett akkor majd az oktatód megkérdezi és olyan lovat kapsz ami elbír.
márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Szerintem teljesen rendben van!


Ha szerinted "túlsúllyos" vagy és az edző is úgy látja az nem baj. A lovaglásban minden ló más. Ny most az, h nem ültetnek pónira meg ilyesmi az nem baj, (Gondolom tizen-huszon éves vagy mért, h ha 10 évvel később megpróbáltad/megpróbálod az arra utal, na m1) egy átlagos ló olyan 500-600 kg de vannak nagyobbak is. Pl: a lovam egy vékonyabb fazonú angol télivel mégis 500 kg körül van. Nem most ha egy rohadt izmos, érős lóról van szó (akire ültethetnek) akkor simán. Általában ha regisztrálsz egy lovardába vagy felhívod őket akkor kérnek kort, súlyt stb. Ha meg nem akkor meg általában úgy van, h mit tudom én, bemész egy órára segíteni a lovakkal és egyeztettek, h kin lennél. Remélem segíthettem!

márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az egyensúlyodat fejleszed és kitartoan gyakorold a lóvaglást. Idővel menni fog. A lényeg hogy ne add fel akármilyen nehéznek is érzed jellenleg. HAJRÁ.
márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
15 éve jársz lovagolni, és ettől te valami elöljáró leszel? Ha valami, akkor a te stílusod a tűrhetetlen, de oké :)
márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 9-es. Hány evés vagy. Hogyan van arra időd, h egy ANONIM oldalon ilyeneket írj. Ahelyett, h ilyen megjegyzéseket teszel inkább tanulj. De és így őszintén, szerinted, hogy eshet a kérdezőnek az, h ilyeneket írsz, nem értem, h mi a jó abban, h másokat megbántasz. Én a helyedben elgondolkoznék, h neked, hogy esne ez amit írtál. Az emberek 54%-a túlsúlyos. Ez egy normális dolog. Minden test más, van aki nagyon sokat eszik mégsem látszik meg rajta. Nagyon sok ember azért dolgozik, h lefogyjon. Szerintem a kérdező nagyon jól tette, h kiírta ezt a kérdést mért ez arra utal,h érdeklik a lovak és nem akar ártani nekik. Megértem, nem lesz nekem más a világ ha leírnom ezt, de ha a kérdező átolvassa a válaszokat és látja a tiédet neki megváltozhat az élete, mert rosszul esik neki és lehet, h emiatt nem akar mutatkozni nyilvános helyen stb. Kérlek értsd meg ezt. Felőlem válaszolj is nekem, h "mekkora bunkó vagyok, ne osszam az észt". Én még azt szeretném hozzá tenni, h senki sem kíváncsi, (elnézést ha megbánt, építő kritikaként írnám ezt) hogy hány éve lovagolsz, foglalkozol a lovakkal.


Remélem jobb belátásra bírtalak és kedves kérdező nem fejtem ki megint , h mehetsz meg minden mert 4-es vagyok es már leírtam. Remélem segítettem^^

márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Alpári vagy, nem is kicsit! Olvasás, olvasás, olvasás :)
márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!