Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miskolc környéki lovardák...

Miskolc környéki lovardák ahol van lóbérlés?

Figyelt kérdés
Régen sokáig (öt évig) lovagoltam, ám most kimaradt egy év. Olyan lovardát keresek ahol egy kicsit visszarázódhatok a lovaglásba, és esetlegesen a későbbiekben lenne lóbérlés is. Mivel nem szeretnénk a szüleimmel saját lovat, ez egy lehetséges opció lenne. Valaki tud esetleg ilyen lovardát Miskolc, Szerencs, Tokaj stb környékén? Elég sok lovardában jártam már, de azért reménykedek hogy van még olyan ahol nem. Voltam már a hejőmentiben, a szerencsi tanyán (nem tudom a nevét) mádon, abaújszántón stb... Illetve van olyan akinek van tapasztalata lóbérléssel? Megéri? Igaz az a mondás hogy közös lónak túrós a háta? A válaszokat előre is köszönöm

márc. 28. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt tanácsolom; hogy Facebookon magyar lovas közösség csoportba írd ezt ki, ott minimum 5-6 ember fog tudni szerintem segíteni ebben. Én sajnos nem vagyok a környékre való.
márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia köszi majd kiírom oda is :)
márc. 29. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
A lóbérlés sikeressége abszulút a ló tulajdonosa és a bérlő hozzáállásán, viszonyán múlik. Kell hozzá egy egyértelmű szerződés, hogy mikor, mire használhatod a lovat, fogják-e rajtad kívül is használni, miket kell fizetned (benne vannak e a bérlésben az edzések, vagy külön fizeted, kovács, állatorvos a te költséged-e), mi történik ha miattad/veled történő munka során sérül a ló stb stb. Egyértelmű szerződés kell, és akkor a legtöbb probléma kiküszöbölhető.
márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amik eddig érkeztek. Esetleg árakat valaki tud mondani?
márc. 29. 20:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem konkrét gondolom ez ember függő, de szokott lenni egy ilyen átlagos árérték ?
márc. 29. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem árakat lehetetlen mondani. Van ahol a bértartás felét kérik el; illetve az állatorvosi költségek, kovács felét ( én általában ilyennel találkoztam), általában fele lovaglás a tiéd ilyenkor a másik fele a tulajdonosé. Az edzések edzővel általában nem szoktak benne lenni, az is + költség. De lehet lovardától is lovat bérelni, ott is általában a fele bértartás szokott kelleni, ott esetenként jár hozzá egy két ingyen edzés, de általában mások is használják a lovat. Dee mégis azt kell mondani ahány ház annyi szokás, én ezzel a kettő opcióval találkoztam a legtöbbet, de ez nem egy fix dolog, hogy akkor ez mindenhol így van. Valójában mindenhol máshogy van, a tulaj és közted dől el minden miben állapodtok meg az árat illetően és hogy mi jár neked cserébe. Nagyon nehéz árat mondani már csak abból kifolyólag is hogy a bértartás/ edzés árak is lovardánként változnak illetve minden megállapodás más es más. Azt én is fontosnak tartom, hogy szerződés legyen, minden apró részletre kitérően, hogy a nehezebb helyzeteket könnyebb legyen kezelni.
márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
márc. 30. 10:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Bandi ranch
ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ott már voltunk, azt mondták hogy nincs náluk sem oktatás, sem lóbérlés gyerekeknek mivel veszélyes lenne
ápr. 2. 18:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Appel lovaskertről tud valaki véleményt mondani? Privátban még az ajánlották de állítólag ott futószalag órák vannak.
ápr. 2. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!