Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha szeretnék lovagolni hány...

Ha szeretnék lovagolni hány alkalom megtanulni úgy hogy egyedül is mehessek vele?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagy igényeim vele csak annyi hogy eltudjunk menni ide oda a lóval együtt
ápr. 1. 14:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mármint nem futószáron? Függ oktatótól, lehetőségektől, attól is hogy milyen gyakran jársz, milyen gyorsan érzel rá a dolgokra stb.

Van olyan hely, ahol rögtön elengednek, és van, ahol évekig képesek futószáron oktatni. Egyiket sem javaslom, inkább az arany középutat kellene megtalálni, ahol egy szakképzett oktatóval, több lovon stabilan megtanulod az alapokat futószáron, aztán amikor készen állsz rá elengednek, esetleg később még vissza-vissza vesznek futószárra.

ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja terepezésre gondolsz egyedül? Ez is sok mindentől függ, de azért 5+ évet javasolnék ehhez. Szintén ez is sok mindentől függ
ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk 5 évig nem is hagyjuk el a lovarda területetét?
ápr. 1. 14:33
 5/8 anonim válasza:
100%
Ez rengeteg mindentől függ. Pl milyen ügyes vagy, hogyan sikerül a lóval kommunikálnod, mennyire találod meg a hangot az oktatóval, milyen gyakran jársz stb
ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg hogy milyen lovai vannak az oktatónak! Ha évek óta, egyedül se ijedős, rutinos tereplovakon mész ki, lehet teljesen kezdőként is ki mennem küldeni. De azért ha első órán kivisznek terepre, azért elkezdhetsz gyanakodni az oktatás minőségén.

Én az első 6 évemben, heti 4 lovaglással nem mehettem kapun kívülre. Igaz, mi sportlovakon tanultunk.

ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedve kérdező! Ez mindenkinél más.

(amit léiről nem menoskodesnek értem hanem, h mi volt az én esetemben)

Ez oktatótól, lótól de még attól is függ, h te mennyire érzek rá. Én például 2 éve lovaglók és már vagy 10 terepen voltam és lett egy lovam. Ez mindenkinél más, én ráéreztem, de vannak olyanok akik nagyon jó lovasok de sokkal többet kell gyakorolni egy dolgon. Remélem segíthettem. De azt meg hozzátenném ha leírnád, h milyen a testfelépítése ilyesmi akkor jobban tudnánk tanácsot adni.

ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül sosem mentem terepre! Legalább ketten mentünk!


Ha bármi történik veled, a nagy semmi közepén, meg sem találnak esetleg! És ez nem tűnik biztonságosnak!

Pedig jónéhány évig lovagoltam - és csoportokat is vittem terepre!!!!

ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!