Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tanácsolnátok?

Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Helló! Leszögezem a helyzetet.


2 éve lovaglok, foglalkozom a lovakkal.

Az edzőm azt mondta, h lát bennem tehetséget a profi szinten lovagláshoz, és mondta, h egy saját lóval hétköznap jöhetnek és sokkal többet tanulhatnék. A felét állta a ló vásárlásának mért az ő ötlete volt és egyszerűen állta. (ami miatt nagyon hálás vagyok neki)

Egy Fáklya nevű angol telivért vettünk aki ilyen hobby ló. Azért mert ügyetlen, stb. Mielőtt kérdeznetek, h miért ügyetlen lovat veszünk stb. Én ezzel a lovam csak gyakorlok ezért is őt vettük. Ez szimplán egy kísérlet és miután megtanultam, h mi a titka az összes mozdulatnak, azután a lovardának adom a lovat iskola ló ként (azért vettünk nem béreltünk lovat mert én segíteni akartam volna a lovardának és Fáklya nehezebb mint egy iskola ló tehát az ugró lovak és az iskola lovak között van)

Az lenne a szitu, h 1-2 dolog miatt nem ugrok még, a lábam mindig a hevederre meg és sokszor nem hajlítom be, valahogy a vágtánál nekem nem rögződött meg, h ösztönösen toljam a derekammal a lovat, nem úgy értem, h pattogok, hanem erőlködni kell, h sikerüljön. Ezekre van-e tippetek/tanácsotok.


Ide meg leírnám, h olyan válaszokat kérnék, h nem belém -kor valaki, h igy-meg úgy meg fordulj az edzőhöz, stb. Az edzővel egész jó tervet tálaltunk ki, h hogyan menne és egész jól haladok. Ezt a kérdést csak annyi miatt írtam ki, h csak egy apró tanácsotok van-e.


#sport#lovaglas#lovak#vagta#angolteliver


ápr. 8. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát de kérdezd meg az edzőt ő tudja a legjobban ezeket a lovas dolgokat nem valószínű hogy itt lenne bárki aki jobban tudja mint egy lovas edző
ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Leírtam a kérdésembe, h csak tippeket-tanacsokat kérnék mert az edzőmmel már kitaláltuk ami mukodik de ha halálinak van egy jó tanácsa az érdekelne...
ápr. 8. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ülésjavító edzés minden mennyiségben. Tanulj meg mozogni a lovon. Amíg nem tudsz mozogni a lovon és a lóval együtt addig rögzíteni sem tudsz semmit. A testtudatodat kellene fejleszteni és a téri oriántációdat.
ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szia! mindenképpen a kengyelnélkülizét ajánlom de nem 5-10 percre hanem egész edzésen ! akár több hétig is ! ez nagyon jó bevát ülésjavításra nekem és sok más lovas ismerösöm nek !
ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!