Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Általános kérdések a lovakról?

Általános kérdések a lovakról?

Figyelt kérdés

Mikortól számít a csikó lónak? Úgyértem mennyi idősen kezdik el nyergelni, lovagolni? És az elején az összes olyan kis virgonc, szóval gyerekeket, kezdőket semmiképp nem lehet rájuk ültetni?


Mennyi egy ló átlag élettartama, mikortól számít öregnek?


Mekkora a lovak átlag marmagassága? Mi számít magas, átlagos, alacsony lónak?


Kicsit eltérő kérdés: Nyeregszappant és nyeregmosást hogyan végzik? Patazsír, pataolaj mire való pontosan? Patazsírt tudom hogy kell használni, csak pl miért nem kell mindig, vagy mire jó ez az egész?


Köszönöm!


2010. nov. 1. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A ló kb. 6 éves koráig még csikónak számíthat, attól, hogy elkezdik belovagolni, még csikó. 6 éves korára éri el a végleges magasságát.

2,5 évesen el lehet kezdeni futószárazni, fokozatosan tenni rá a felszereléseket. 3 éves korára így megtanulja a vezényszavakat, szépen fog futószáron menni. Ekkor el lehet kezdeni szép fokozatosan belovagolni. Ezt szakemberre kell bízni, otthoni belovaglást nem javaslok, mert akármilyen jónak tűnik is az a belovagolt ló, nem biztos, hogy szakszerűen is lett belovagolva. És átlovagolni pedig szinte majdnem hogy lehetetlen (főleg öregebb korban). Gyerekeket a ló személyiségétől függően rá lehet ültetni, de ehhez nagyon ismerni kell a lovat, és szintén szakemberre bíznám, hogy ő javasolja-e gyerekeknek vagy sem.

Egy ló átlag élettartama 20-25 év, de függ attól, hogyan tartják, mennyire volt lestrapálva korábban, és a fajtájától is. Pónik általában több ideig élnek, van amelyik 30-40 évig is élhet. Öregnek akkortól számít (szerintem) amikor már nem igazán tudod munkára használni (de nyilván egy végleges sérülést szerzett 4 éves lóra nem mondjuk, hogy öreg).

Átlagos marmagasságot (nagy lónál) én olyan 165 cm-re saccolom. Vannak kislovak (135-155 cm) és pónik (130 cm alatt.

Nyeregszappant és nyeregmosást nem vízzel csinálják, mert az nem tesz jót a bőrnek. Erre van a nyeregszappan vagy a vazelin is jó, ezek krémes, zsíros állagú ápolók, szivaccsal vagy puha ronggyal kell felpolírozni velük a nyerget és a bőr szerszámokat.

Patazsír és pataolaj egyértelműen a ló patáját erősíti, védi a kiszáradástól, vitaminos készítmény ami védi még a különféle betegségek ellen is (pl. gombás fertőzések).

Ezeket minden nap is lehet akár használni, főleg nyáron amikor patamosónál lemosod a ló lábát munka után.

2010. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

3 évesig csikó elötte mielöttt betöröd ismerkedj meg vele, És SEMMIKÉP nem ültess rá kezdőt!!


20 évestől már öreg változó mert van amelyik csak 14 éli meg van amelyik a 29-et is


150-160 az átlag a kicsi a 130-140 nagy pedig a 150-180


Nyeregszappanon van utasítás van OLAJ azt egy ruhára és rákened ne sokat ne keveset

van SZAPPAN azt vízbe áztatod és a vízzel mosd le

van még a ZSÍR azt hallottam hogy van hozzá olaj és össze kell keverni vele és állni hagyni és avval a masszával


arra hogy ne repedjen meg a ló patája


Remélem tudtam segíteni

2010. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát a zsírt tuti nem kell semmivel keverni, egy tégelyben van, és ecsettel kell kenni, amúgy nagyonszépen köszönöm mindkét hozzászólónak:)
2010. nov. 1. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért kell a pataolaj,mert a lovak patája kiszáradhat és berepedezik. Főleg nyáron,száraz időben gyakrabban lehet használni,hamarabb kiszárad. De tanácsos este olajozni,nehogy felmelegedjen az olajtól a pata.
2010. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ló 6 éves koráig csikó. Ott érte el azt, hogy már nem fog nőni és a fogai is rendben vannak.De 2 évesen elkezdenek vele foglalkozni földről.Az az egészséges, ha 3 éves kora előtt nem ül rajta senki hosszabb ideig. 20 évestől már üregnek számít, ez kb olyan mitn az embereknél a 60év.
2010. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De akkor miért pusztul el egy 17 éves ló csak úgy? Nem volt beteg, nagoyn jó körülmények között tartották, mozgatva volt rendesen, stb..?
2010. nov. 3. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Embereknél is van,hogy 40 évesen meghal. Lehet rejtett betegség,vagy túlhajszolták a lovat,szivbetegség stb... Általában a versenylovak nem élnek túl sokáig,nem birja a szivük a megeröltetést.
2010. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!